ماشین زمان

اولین ماشین زمان در آمریکا ساخته می‌شود!

وزارت انرژی آمریکا قصد دارد قدرتمندترین ماشین شتاب‌دهنده ذرات را بسازد؛ ماشینی که در گذشته استیون هاوکینگ آن را ماشین زمان می‌دانست.

طی اطلاعیه جدیدی که توسط وزارت انرژی آمریکا (DOE) منتشر شده است، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه ساخت یک ماشین جدید خواهد بود که قادر است نیروهای نگه‌دارنده ماده را بررسی کند. این ماشین که یک نوع شتاب‌دهنده ذرات است در آزمایشگاه ملی بروکهیون (BNL) در نیویورک ساخته می‌شود.

جزئیات ساخت اولین ماشین زمان در آمریکا

ماشین زمان

دانشمندان برای بررسی منشا جهان و آرایه اتم‌ها از شتاب‌دهنده ذرات استفاده خواهند. در طراحی این ماشین جدید شاهد یک حلقه زیرزمینی خواهیم بود که پروتون‌ها و الکترون‌ها را با سرعت نور هدایت خواهد کرد. با برخورد ذرات زیراتمی شاهد ذوب شدن آنها در یک مایع داغ خواهیم بود که این مایع داغ همان پلاسمایی محسوب می‌شود که بلافاصله بعد از وقوع انفجار بزرگ یا بیگ بنگ ایجاد شده است.

ماشین زمان

گفتنی است استیون هاوکینگ، فیزیکدان معروف در گذشته ماشین شتاب‌دهنده ذرات را به عنوان ماشین زمان معرفی کرد. هم‌اکنون در آزمایشگاه بروکهیون مراحل ساخت شتاب‌دهنده ذرات در حال انجام است که در سال ۲۰۳۰ به بهره‌برداری خواهد رسید. جالب است بدانید طول این شتاب‌دهنده زیرزمینی حدود ۴ کیلومتر بوده و نسبت به سایر شتاب‌دهنده‌ها دارای عملکرد متفاوتی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. مردم جهان دارن چه میکنند و ما چه!!
    ما هنوز منتظریم یکی بیاد جهان رو گل و بلبل کنه در صورتی که کشور های دیگه خودشون دارن جهان رو گل و بلبل میکنن.. هعی…

  2. و الا من برمیگردم روز کنکور و پزشمی قبول میشم

  3. فکر کنم شایعس چون هیچ وقت زمان رو نمیشه برگردوند

  4. ماشین زمان با طراحى فوق‌العاده,,!

    کشور آمریکا بهترین دوست براى ایران است که در آینده نچندان دور به وقوع خواهد پیوست,!!