تیک تاک

تیک تاک لقب دومین اپلیکیشن پر دانلود جهان را از آن خود کرد؛ واتس اپ در مقام اول

اپلیکیشن تیک تاک (TikTok) پس از واتس اپ با ثبت آمار دانلود ۷۴۰ میلیون بار در سال ۲۰۱۹ با شکست فیس بوک و مسنجر لقب دومین اپلیکیشن پر دانلود جهان را از آن خود کرد.

بر اساس گزارشی که توسط موسسه Sensor Tower منتشر شده است، اپلیکیشن تیک تاک و نسخه چینی آن با نام (Douyin) توانستند با عملکرد بهتری از فیس بوک و مسنجر به آمار دانلود ۷۴۰ میلیون بار در سال ۲۰۱۹ دست پیدا کنند و جایگاه دوم پردانلودترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهند. گفتنی است موسسه تحقیقاتی Sensor Tower در حوزه اپلیکیشن‌های موبایل فعال بوده و آمارهای هر یک از آن را بررسی و منتشر می‌کند.

جزئیات میزان دانلود اپلیکیشن تیک تاک

اپلیکیشن تیک تاک و نسخه چینی آن که جزو محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های اشتراک‌گذاری ویدیو محسوب می‌شوند، در مجموع در سال ۲۰۱۹ توسط کاربران سراسر جهان ۷۴۰ میلیون بار دانلود شدند. این در حالی است که استفاده از این اپلیکیشن چینی برای نیروهای ارتش و نیروی دریایی آمریکا به دلیل خطرات افشای اطلاعات ممنوع است. اپلیکیشن واتس اپ نیز توانست با آمار دانلود ۸۵۰ میلیون بار دانلود در صدر لیست اپلیکیشن‌های پردانلود سال ۲۰۱۹ قرار بگیرد.

این آمار حاکی از آن است که تیک تاک توانست جایگاه فیس بوک و مسنجر را به خود اختصاص دهد. البته گزارش موسسه Sensor Tower نشان می‌دهد واتس اپ و تیک تاک به دلیل استقبال جمعیت جوان هند توانستند به چنین آمار خیره‌کننده‌ای دست پیدا کنند. در واقع رشد دانلود واتس اپ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۳۹ درصد بوده است که بیشترین آمار دانلود در این بازه زمانی به کاربران هندی اختصاص دارد. همچنین اپلیکیشن Likee که متعلق به شرکت سنگاپوری Bigo است نیز در سال ۲۰۱۹ به آمار دانلود ۳۳۰ میلیون بار دست پیدا کرد که بیش از ۵۰ درصد از این میزان دانلود توسط کاربران هندی انجام شده است.

لازم به ذکر است موسسه تحقیقاتی Sensor Tower برای انجام این بررسی از اطلاعات گوگل پلی استور و اپ استور استفاده کرده است که به همین دلیل میزان دانلود این اپلیکیشن‌ها بیشتر از آمار اعلام شده است، چراکه اپلکیشن گوگل پلی در چین مسدود است و کاربران چینی برای دانلود این اپلیکیشن‌ها از مارکت‌های دیگری استفاده کرده‌اند. بررسی‌های کارشناسان حوزه تکنولوژی نشان می‌دهد اپلیکیشن تیک تاک در بین پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدیو توانسته است به رشد بسیار خوبی دست پیدا کند و این اپلیکیشن به رقیب جدی فیس بوک و اینستاگرام تبدیل شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*