واردات موبایل

واردات موبایل ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد

طبق آخرین آماری که توسط وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت منتشر شده است، واردات موبایل در ۸ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به ۸ ماهه نخست سال ۹۷ حدود ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرد.

وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت جدیدترین آمار مربوط به واردات گوشی به کشور را منتشر کرد که طبق آن در ۸ ماهه اول سال ۹۸ حدود ۸ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۹۶ دستگاه گوشی موبایل در سامانه همتا به ثبت رسیده است که شاهد رشد ۱۵۲.۶ درصدی هستیم. گفتنی است در بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود ۳ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۳۳۳ دستگاه در سامانه همتا ثبت شده بود.

بر اساس این گزارش، در ۸ ماهه نخست سال ۹۸ حدود ۳ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه گوشی مسافری و ۵ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۹۶ دستگاه موبایل به صورت واردات در سامانه همتا ثبت شده است که به ترتیب شاهد رشد ۱۱۷.۸ درصد و ۱۷۹.۳ درصد در هر دو حوزه بوده‌ایم. البته اخیرا انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام کرد میزان مصرف کشور به صورت ماهانه حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن است، اما رئیس این انجمن تاکید کرد هم‌اکنون شرکت‌های واردکننده با مشکلات زیادی در خصوص تخصیص ارز و ثبت سفارش روبه‌رو هستند که با ادامه‌دار بودن این مشکلات، بازار عید تلفن همراه متلاطم می‌شود.

همچنین تولید گوشی موبایل در ۸ ماهه اول سال ۹۸ کاهش پیدا کرده است؛ طبق آمار در این بازه زمانی ۲۴۶ هزار و ۶۶۱ دستگاه تلفن همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است که نسبت به تعداد ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ عدد بازه مشابه سال ۹۷ با کاهش ۱۵.۳ درصدی مواجه شدیم. این در شرایطی است که تولید گوشی در ۷ ماهه سال جاری با رشد ۷.۲ درصدی روبه‌رو شد.

جدیدترین آمار واردات موبایل

نوع ثبت گوشی ۸ ماهه ۹۸ ۸ ماهه ۹۷ درصد تغییر
گوشی همراه مسافری ۳ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه ۱ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۹۵ دستگاه ۱۱۷.۸ درصد افزایش
گوشی همراه وارداتی ۵ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۹۶ دستگاه ۲ میلیون و ۲ هزار و ۴۳۸ دستگاه ۱۷۹.۳ درصد افزایش
گوشی همراه تولیدی ۲۴۶ هزار و ۶۶۱ دستگاه ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه ۱۵.۳ درصد کاهش

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. قیمتاشونم همچنین هربار داره میره بالا تر

  2. داداچ واردات بیشتر نشده واردات از ورودی های قانونی بیشتر شده بعدشم مگه گوشی هم تولید میکنیم که صادر کنیم نکنه شاهینو میگین

  3. گوشی هم مگه تولید میکنیم ؟؟؟؟

  4. بعدم این قضیه ریجستری واقعا حال ادمو میگیره عملا از یک گوشی ۳ میلیونی دولت ۵۰۰هزار تومن میزنه ب جیبش

  5. افزایش واردات ووبایل افتخار نیست

  6. وارداتش مهم نیست مهم اینه تولیداتمون کم شده و کارگرا بیکار شدن