نیسان

کارلوس گوسن معتقد است شرکت نیسان طی 3 سال آینده ورشکست خواهد شد

کارلوس گوسن که به عنوان رئیس سابق شرکت نیسان محسوب می‌شود، در جدیدترین اظهار نظر خود از ورشکستی این خودروساز بزرگ ژاپنی طی 3 سال آینده خبر داد.

کارلوس گوسن طی یکی دو سال گذشته حواشی زیادی را به همراه داشته است. رئیس سابق شرکت Nissan به دلیل کم اظهاری درآمد خود در ژاپن با اتهام‌های متعددی روبه‌رو شده و طی ماه دسامبر 2019 نیز از ژاپن به مقصد لبنان فرار کرده است. هرچند حواشی مالی زیادی پیرامون کارلوس گوسن است، اما دانش وی در حوزه مدیریت یک شرکت خودروسازی همچنان قابل تحسین است؛ چراکه وی توانست شرکت Nissan را از مشکل بدهی‌های سنگین رهایی بخشد و از زیان‌های متعدد آن را به سودهی سوق دهد. همچنین به لطف گوسن شرکت نیسان توانست وارد اتحاد رنو-نیسان شود و حتی شرکت میتسوبیشی نیز وارد این اتحاد کند. البته گوسن در اواخر فعالیت خود خواهان ادغام بیشتر رنو و نیسان بود که حتی برخی بر این باورند این خواسته او باعث شد تا از سمت خود برکنار شود.

ورشکستی نیسان طی 3 سال آینده

نیسان

اخیرا نوبویو گوهارا به عنوان وکیل گوسن در ژاپن با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی بخش‌هایی از گفتگوهای خود با رئیس سابق نیسان را در توکیو اعلام کرد به اعتقاد گوسن شرکت Nissan طی 2 تا 3 سال آینده ورشکست خواهد. البته وکیل گوسن در خصوص این ورشکستی جزئیاتی را اعلام نکرده است، اما افزود شرکت Nissan و دادستان‌های ژاپن با همکاری یکدیگر قصد دارند یک پرونده جنایی علیه گوسن به وجود آورند.

البته بسیاری از کارشناسان این ادعا مبنی بر ورشکستگی Nissan را قطعی نمی‌دانند و بر این باورند کارلوس گوسن در حال حاضر موضع خصمانه‌ای علیه نیسان دارد و بر علیه نیسان نیز اتهام‌های زیادی را مطرح می‌کند، اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت میزان فروش نیسان در چین و اروپا با کاهش همراه بوده است و این کاهش برای سال جاری نیز پیش‌بینی می‌شود. گفتنی است اخیرا Nissan اعلام کرد قصد دارد به‌زودی 12 هزار و 500 شغل را در سراسر جهان حذف کند