مرکز فناوری سامسونگ

نماینده بهداشت جهانی در ایران از مرکز فناوری سامسونگ – امیرکبیر بازدید کرد

کریستف هملمن، نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) حضور در مرکز فناوری سامسونگ – امیرکبیر از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های آن بازدید کرد.

کریستف هملمن، نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ایران روز چهارشنبه 30 بهمن با حضور در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر بازدید کرد. در این بازدید نماینده سازمان بهداشت جهانی از نزدیک با فعالیت تیم‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه سلامت مرکز فناوری سامسونگ – امیرکبیر آشنا شد.

بازدید کریستف هملمن از مرکز فناوری سامسونگ 

مرکز فناوری سامسونگ

کریستف هملمن در این بازدید از مرکز فناوری سامسونگ – امیرکبیر به عنوان نهادی مفید یاد کرد که کمک می‌کند تا افراد گوناگون با دیدگاه‌های متفاوت کنار هم قرار گیرند و ضمن پرورش ایده‌ها و استعدادهای خود، قدم‌های بزرگی بردارند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در مورد برنامه‌های این سازمان برای حمایت از استارت‌‌آپ‌ها گفت:

رویکرد کلی ما در سازمان بهداشت جهانی، حمایت از استارت‌آپ‌هایی است که بتوانند خدمات این سازمان را به شکل محصولاتی قابل عرضه و قابل بازاریابی تبدیل کنند تا در نتیجه دسترسی به این خدمات و کیفیت عرضه آنها افزایش پیدا کند. ساختار سازمان بهداشت جهانی به گونه‌ای است که به ما امکان سرمایه‌گذاری مالی در یک استارت‌آپ را نمی‌دهد اما می‌توانیم مشاوره‌های گسترده‌ای به استارت‌آپ‌ها بدهیم تا بتوانند راحت‌تر ایده‌ها و خدمات خود را به شکل محصول نهایی عرضه کنند.

مرکز فناوری سامسونگ

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر سال 96 با سرمایه‌گذاری و حمایت تجهیزاتی و فنی سامسونگ در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر تهران افتتاح شد. موضوع بهداشت و سلامت، محیط زیست، انرژی و آموزش چهار حوزه‌ای است که این مرکز برای حمایت از تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

مرکز فناوری سامسونگ

تاکنون 9 دوره شتاب‌دهی تیم‌ها و ایده‌های برتر برگزار شده است که در طی این دوره‌ها 59 استارت‌آپ وارد مراحل سه‌گانه رشد و سرمایه‌گذاری شده‌اند. گستردگی حوزه بهداشت و سلامت باعث شده تا کنون 16 استارت‎آپ سلامت بتوانند با استفاده از امکانات مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ایده‌های خود را در این حوزه پرورش دهند.

در طی این دوره‌ها استارت‌آپ‌هایی همچون شفاجو (ارائه خدمات آنلاین پزشکی و سلامت)، بهزی (سامانه آموزش، پیگیری و پایش بیمار)، جینودیپ (متد غربالگری تشخیص سرطان)، زوپ (سامانه ارتباط ویدیویی آنلاین پزشک و بیمار)، سیناپس (Synapps) (اپلیکیشن دستیار هوشمند پزشکان) توانسته‌اند مراحل رشد خود را پشت سر گذارند.

همچنین به تازگی تیم سیمیاروم که در زمینه ارائه خدمات یکپارچه آنلاین در حوزه سلامت روان فعالیت می‌کند، به عنوان اولین استارت‌‌آپ ایرانی با حضور در نشست جهانی فرشتگان سرمایه‌گذار (WBAF) برنامه‌های خود را ارائه دادند. دوره نهم پذیرشی تیم‌ها به تازگی برگزار شد و از میان 114 طرح ارسالی، 5 تیم توانستند وارد مرحله شتابدهی شوند.

تیم‌های جذب شده در این مرکز از خدماتی همچون فضای کار اشتراکی رایگان، حمایت مالی و تجهیزاتی، مشاوره و آموزش و… برخوردار می‌شوند. مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر هیچ‌گونه مالکیتی بر روی شرکت‌ها و محصولات نخواهد داشت و تمامی سهم آن در اختیار صاحبان ایده و استارت‌آپ‌ها خواهد بود.

تیم‌های پذیرفته شده با ورود به مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در سه سطح مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرند. سطح اول که دوره «برنا» نام دارد، دوره‌ای 3 ماهه است که در آن، مشاوره و آموزش‌های لازم به تیم‌ها داده می‌شود. تیم‌هایی که بتوانند این دوره را با موفقیت پشت سر گذارند وارد دوره 3 ماهه دیگری می‌شوند که «بینا» نام دارد. در این دوره تیم‌ها نمونه اولیه محصول خود را طراحی و ارائه می‌کنند و با بازار کسب‌و‌کار آشنا می‌شوند. سطح سوم و پایانی دوره‌ای ۶ ماهه «دانا» است که طی آن، تیم‌های موفق در دوره بینا و برنا محصول توسعه یافته خود را تجاری می‌کنند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*