ایسوس

ایسوس برند پرفروش سال ۹۸ ایران در بخش مادربرد، کارت گرافیک و نمایشگر شد

شرکت ایسوس در حوزه مادربرد، کارت گرافیک و نمایشگرهای تخصصی به عنوان برند پرفروش و محبوب در ایران برای سال ۱۳۹۸ معرفی شد.

در شنبه گذشته، طی یک نشست خبری با حضور رسانه‌های فعال در زمینه رایانه و فناوری اطلاعات، با درنظر گرفتن آمار واردات، میزان فروش و سهم بازار شرکت‌های فعال در زمینه سخت افزار، ایسوس در بخش مادربرد، کارت گرافیک و نمایشگرهای تخصصی به عنوان برند پرفروش و محبوب در سال ۱۳۹۸ شناخته شد. در سال گذشته با توجه به مشکلات بازار IT، شرکت‌های معتبر دچار چالش‌هایی در زمینه واردات و توسعه کسب و کار شدند که در این بین بازار فروش قطعات سخت افزار در ایران، بیشترین تزلزل را شاهد بود. عدم ثبات قیمت، مشخص نبودن وضعیت واردات و دسته بندی‌های گاها عجیب در گروه‌های کالایی در زمینه واردات و ترخیص، این جو را متشنج‌تر می کرد.

ایسوس

در کنار آن ترس مواجه شدن با تحریم برای شرکت‌های خارجی مستقر در کشور، دلیلی دیگر برای کوچ کردن یا محدود کردن شرکت‌های مطرح در حوزه‌های سخت افزار بوده است. با این حال تنها یک شرکت در سال گذشته علاوه بر در نظر گرفتن مسائل جاری و پیدا کردن راه حل‌هایی خلاقانه در ایران بود که توانست به نسبت رشد چشمگیرتری را در سهم بازار و تامین نیازهای سخت افزار بیابد. این شرکت را با نام ایسوس می‌شناسیم. غول سخت افزاری دنیا، ایسوس با در نظر گرفتن همه جوانب، سال ۲۰۱۹ را به نوعی تکمیل کننده موفقیت‌های این برند در ایران بود که توانست علاوه بر تامین مستمر و به موقع، سهم بازار رقبای خود را به طور کامل پوشش دهد و حتی در کسب و کارهای جدید نیز به درصد فروش و تامین قابل قبولی دست یاد.

ایسوس

به گفته مدیران بخش توسعه بازار دفتر ایسوس، در سالی که گذشت ایسوس کماکان دنباله رو رهبری بازار در زمینه مادربرد، کارت گرافیک و درایو‌های نوری بود که به نوعی بیشترین سهم بازار را در این محصولات مطابق ۷ سال گذشته به خود اختصاص داد و سال ۲۰۱۹ را با رشدی چشمگیر به پایان رسانید. در کسب و کارهای جدید مانند ورود به بخش Enterprise، ایسوس توانست سهم بازار حدود ۲۰ درصدی را نسبت به رقبایی قدرتمند نظیر HP نصیب خود سازد. دلیل این سهم بازار نیز سرویس و خدمات رسمی سه ساله و قیمت تمام شه بسیار پایین تر و توزیع رسمی نسبت به رقبا بود.

ایسوس با گسترش خط تولید نمایشگرهای رده میانی توانست به نوعی علاوه بر تامین این محصول حیاتی را به شکل قابل قبولی مرتفع سازد، بلکه توانست در زمینه نمایشگرهای تخصصی گیمینگ و مخصوص طراحی نیز چیزی حدود ۶۰ درصد از سهم بازار را نیز به خود اختصاص دهد.

رسانه‌های مطرح فعال در حوزه IT نیز بنا به این رشد چشمگیر و عملکرد ایسوس در سال گذشته در یک کنفرانس خبری در تهران، سه نشان محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برند در حیطه مادربرد، کارت گرافیک و نمایشگرهای تخصصی را با حضور جمعی از اصحاب رسانه به ایسوس اهدا کردند.

ایسوس

جناب آقای دکتر مازیار اعتمادی، مدیر بخش اجرایی مجله شبکه، با بیان مواردی در زمینه عملکرد ایسوس را این‌چنین بیان کردند:

در سالی که گذشت، بازار کامپیوتر در کشور دچار تشنج بالایی بود، در بازه زمانی سال پیش تا کنون، بسیاری از برندهای سخت افزاری به طور رسمی از کشور رفتند و آنهایی که باقی ماندند، دچار مشکلاتی مثل واردات و پخش کامل سبد کالایی خود در کشور شدند. ایسوس با توجه به این مسائل ذکر شده به طور رسمی و مستمر همزمان با سایر کشورها، محصولات خود را هم برای بررسی در رسانه‌ها و هم برای فروش در کشور موجود کرد. این جایزه با توجه به حجم فروش و محبوبیت مادربردهای این برند در کشور در سال گذشته به ایسوس تعلق گرفت.

سپس جناب آقای علی صدرالدینی، سردبیر وب‌سایت کلیک، نیز در مورد عملکرد کارت گرافیک‌های ایسوس با تعریف از عملکرد این برند نشان محبوب‌ترین و پرفروشترین برند کارت گرافیک را به ایسوس اهدا نمودند:

ایسوس در زمینه کارت گرافیک به طور مستمر و جزو اولین‌های بازار ایران است. کارت گرافیک‌های ایسوس در ایران دنباله رو ترند جهانی این برند است که با توجه به حجم بازار ایران و منطقه، ایسوس بیشترین سهم بازار را در کنار تنوع بالا در ایران به خود اختصاص داده است که این جایزه در سال ۱۳۹۸ به این برند تعلق می‌گیرد.

ایسوس نشان محبوبت‌ترین برند را از آن خود کرد

در پایان نیز جناب آقای حامد قاسمی نراقی، مدیر روابط عمومی وب‌سایت گجت نیوز، نشان محبوب‌ترین برند نمایشگرهای تخصصی را به ایسوس اهدا کرد:

در زمینه نمایشگر، با توجه به تحریم‌ها و شرایط کار شرکت‌های خارجی، کشور دچار مشکلات فراوانی در زمینه تولید و عرضه شد که این عمل منجر به ایجاد حبابی بسیار بزرگ در قیمت نمایشگرها در سال گذشته بود. برند‌های خارجی مطرح به طور رسمی بازار بزرگ ایران را ترک گفتند و بر خلاف سایرین ایسوس با در نظر گرفتن شرایط بازار، به عنوان برندی مطرح و با کیفیت در زمینه تولید نمایشگر، در ایران خط تولید نمایشگرهای خود را توسعه داد. با توجه به وضعیت کشور و محبوبیت این برند در بازار، به ویژه بخش گیمینگ و نمایشگرهای مخصوص طراحی، این نشان به ایسوس تعلق می‌گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خخخخ غیر از این و چند برند دیگه چیزی تو بازار نیس که خخخ بایدم پرفروش بشه !!!!!!!!!!! asus اشغال ترین جنسه