دیجی کالا

دیجی کالا گزارش صداوسیما در مورد احتکار ماسک بهداشتی را تکذیب کرد

عصر روز شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ شبکه ایران کالا از احتکار ۵ میلیون ماسک بهداشتی توسط دیجی کالا خبر داد، اما این شرکت با انتشار بیانیه‌ای گزارش صداوسیما را کذب دانست.

شبکه ایران کالا عصر روز شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ گزارشی را در صداوسیما پخش کرد که در آن ضاربیان، رئیس شعبه ۶۲ سازمان تعزیرات حکومتی از از احتکار ۵ میلیون ماسک بهداشتی توسط Digikala خبر داده بود که بلافاصله این خبر در فضای مجازی منتشر شد و حواشی زیادی را به همراه داشت، اما دیجی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران با انتشار بیانیه‌ای گزارش صداوسیما مبنی بر احتکار ۵ میلیون ماسک را تکذیب کرد.

بیانیه دیجی کالا در مورد احتکار ماسک

متن بیانیه مطبوعاتی Digikala در این خصوص به شرح زیر است:

صبح امروز در حالی که همکاران عملیات ما، علی‌رغم نگرانی شیوع ویروس کرونا، در حال آماده‌سازی و ارسال ماسک‌های سفارش گذاشته شده مشتریان دیجی کالا بودند، مامورین سازمان تعزیرات حکومتی به مرکز پردازش دانش مراجعه کردند و بدون توضیح ۳۴ هزار ماسک فروخته شده به مشتریان دیجی کالا را جمع‌آوری کردند. در حالی که طبق صورت جلسه سازمان تعزیرات ۳۴ هزار ماسک موجود بوده است. این عدد در گزارش مغرضانه شبکه تلویزیونی ایران کالا، به دروغ ۵ میلیون عدد عنوان شد. لازم به ذکر است که کلیه این ۳۴ هزار عدد ماسک در چندین روز قبل به فروش رفته و به نوبت در حال آماده‌سازی و ارسال به مشتریان بوده است. ضمنا دیجی کالا در راستای مسئولیت اجتماعی خود از فروش این ماسک‌ها بدون هیچ انتفاع مالی نداشته و این ماسک‌ها را با قیمت خرید به فروش رسانده است. بر این اساس هرگونه ادعای احتکار و سوءاستفاده از ارائه‌ی خدمات به هموطنان در سراسر ایران، بی‌اساس، مغرضانه و کذب کامل است.

این اتفاق در حالی رخ داده که دیجی کالا چهار روز قبل طی نامه‌ای رسمی به وزارتخانه‌های ارتباطات، بهداشت و صمت آمادگی خود را برای در اختیار قراردادن تمام توان لجستیکی و زیرساختی برای عرضه ماسک و کیت‌های بهداشتی را با حاشیه سود صفر و بدون هیچ چشم داشت اقتصادی، اعلام کرده بود. همانطور که پیش از این به اطلاع مردم عزیز کشور رسانده بودیم، دیجی کالا با تمام توان زیرساختی و لجستیکی خود برای هرگونه کمک در اختیار مردم و بخش سلامت کشور است. بر این اساس دیجی کالا فقط در هفته اول پس از اعلام خبر شیوع کرونا بیش از ۲۲۰ هزار ماسک را با سود صفر توزیع کرده است.

ضمن عذرخواهی از ۸ هزار مشتری عزیز دیجی کالا که از نقاط دور و نزدیک کشور این ۳۴ هزار ماسک را خریداری کرده بودند، اعلام می‌کنیم این ماسک‌ها هم‌اکنون در اختیار معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت قرار دارد و در نتیجه قادر به ارسال سفارش شما نیستیم. اطمینان خاطر می‌دهیم در اسرع وقت مبالغ پرداخت شده به صورت کامل به مشتریان توسط دیجی کالا عودت داده می‌شود.

کارکنان Digikala فرزندان این کشور هستند و در این شرایط سخت بدون تعطیلی، با پذیرش هم خطرات و با تمام توان در کنار مردم عزیر ایران ایستاده‌اند.

خاطرنشان می‌شود بر اساس ماده ۶ بند قانون مطبوعات؛ شبکه ایران کالای صداوسیما و کلیه رسانه‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند ملزم به انتشار تکذیبیه دیجی کالا هستند. شکایت و پیگیری حقوقی برای دیجی کالا محفوظ است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. دیجی کالا خیلی وقته گرون فروش شده حالا هم احتکار… به محض شروع کرونا قیمتاشو بالا برد این که انکار نداره دیجی کالای بیشعور..

  2. دیجی کالا در گرانفروشی رکوردار تمام سایت های فروشگاهی هست

  3. به عنوان یک مشتری کسی که روزانه خرید ملیونی از دیجیکالا دارم عرض میکنم. فردای از انتخابات و فوت شدن دو نفر در قم و شیوع بیماری و امارش همان روز تمام ماسکهای ساده فیلنر دار و بدون فیلتر در دیجیکالا به هیچ عنوان موجود نبود حتی با قیمت زیاد. هم موجود نبود. فقط ماسکهای قنعتی گرانقیمتی که از ۳۰۰ هزار تا ۱ ملیون بود نوجود بود که فروشندگانش غیر دیجیکالا بود. دیجیکالا میتونست محبوب همه ایرانیها بسه ولی متاسفانه اینگونه نشد. میتونست با هر خرید که بالای ۱۵۰ هزارتومان بدون هزینه بار مردم میتونیتند یک ماسک رایگان یا در سبد خریدشون یک ماسک با قیمت که قبل اط شیوع بیماری بود عرضه و فروش میکردند ولی متاسفانه اینگونه نشد. و در اخر بگم تمام قیمتهای دیجیکالا با بازار هیچ تفاوتی چه بسا بعضی وقتها گرانتر هم بود ولی به دلیل دسترسی به اجناس و خرید اسان بهترین گزیته برای سهرستانیها و خود تهرانیها بود.

  4. این چرت و پرت ها به دیجیکالا نمیچسبه باید شبکه ایران کالا بگه غلط کردیم