اوپل کورسای OPC 2015 ، خودرویی تند و تیز در میان هاچ‌بک ها

هاچ‌بک معروف اوپل، واکسهال یعنی کورسا اینک در نسخه OPC با چاشنی قدرت اضافه، تند و تیزتر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد. کورسای OPC از یک کیت بدنه تهاجمی‌تر شامل سپر و ضربه‌گیرهای جدید، فریم آلومینیومی برای هواکش‌های کوچک دو طرف سپر، شکاف باریک ابتدای هود موتور، اسپویلر سقفی، چرخ‌های ۱۷ اینچی و دو لوله خروجی اگزوز بزرگ همراه با دیفیوزر عقب بهره می‌برد.

Opel-Corsa-OPC-3455

در داخل کابین هم صندلی‌های ریکارو با پهلوهای نگه‌دارنده اسپرت، فرمان اسپرت با قسمت تخت پایین آن و روکش چرم، یک دکمه با عنوان OPC، پدال‌های اسپرت آلومینیومی، جلب توجه می‌کنند.

Opel-Corsa-OPC-1

در مقایسه با نسل قبلی، همچنان موتور ۱.۶ لیتری از سری اکوتک در قلب این خودرو می‌تپد اما توان این پیشرانه توربو با ۱۵ اسب بخار افزایش به ۲۰۴ اسب بخار رسیده است. گشتاور آن نیز ۲۴۵ نیوتن متر است که در دور موتور ۱۹۰۰ تا ۵۸۰۰ دور در دقیقه در دسترس است. البته بیشینه گشتاور در حالت اوربوست به ۲۸۰ نیوتن متر نیز می‌رسد.

Opel-Corsa-OPC-4

انتقال نیرو از طریق یک گیربکس شش سرعته دستی به چرخ‌های جلو صورت می‌گیرد. شتاب صفر تا صد کورسای OPC به ۶.۸ ثانیه می‌رسد و نهایت سرعتان نیز به ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌گردد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو ۷.۵ لیتر در صد کیلومتر و میزان آلاینده تولیدیان نیز ۱۷۴ گرم CO2 در هر کیلومتر می‌باشد.

Opel-Corsa-OPC-2

اوپل کورسای OPC از یک شاسی اسپرت با فناوری فرکانس انتخابی میرایی (FSD) به منظور تطابق و تعادل بین ویژگی‌های اسپرت خودرو با آسایش و راحتی، سود می‌برد.

Opel-Corsa-OPC-11

سیستم تعلیق آن با کاهش ۱۰ میلی‌متری ارتفاع نسبت به مدل‌های استاندارد کورسا همراه با فرمان بهینه شده، عملکردی دقیق‌تر و سریع‌تر دارند. سیستم ترمز نیز با دیسک‌های بزرگ‌تر، توانایی بهتری از خود نشان می‌دهند.

Opel-Corsa-OPC-13

برای مشتریانی که به دنبال عملکرد بالاتری هستند، یک پکیج شامل قفل دیفرانسیل مکانیکی، چرخ‌های ۱۸ اینچی با تایرهای میشلن و تنظیمات اسپرتی بیشتر شاسی همراه با دیسک‌های ترمز ۳۳۰ میلی‌متری برمبو در چرخ‌های جلو قابل سفارش می‌باشد.

منبع:motorpasion

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*