هواوی

هواوی دو پتنت دوربین هشت گانه و بدنه یکپارچه را به ثبت رساند

شرکت هواوی برای گوشی های آینده خود دو پتنت جدید دوبین هشت گانه و بدنه یکپارچه را به ثبت رساند که از خلاقیت و تغییر طراحی محصولات آینده این غول چینی حکایت دارد.

در تاریخ ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی، CNIPA به عنوان اداره ملی حق مالکیت معنوی در کشور چین، طراحی جدیدی را از یک گوشی هوشمند هواوی تایید و منتشر کرد. این طرح یک گوشی هوشمند هواوی را با بدنه کاملا یکپارچه نشان می‌دهد.

جزئیات دو پتنت جدید هواوی

هواوی طرحی را ثبت کرده که یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش Full View را به تصویر می‌کشد. این صفحه نمایش، تا قسمت پشت گوشی به صورت انحنادار در سمت چپ، راست، پایین و بالا ادامه دارد.

هواوی

نکته قابل توجه این که گوشی مشاهده شده در این طرح تنها یک درگاه شارژ USB Type-C در قسمت پایین و کلیدهای تنظیم صدا، خاموش و روشن در لبه سمت راست داشته و دیگر هیچ المانی در بدنه آن نیست. در این طرح حتی شیاری برای اسپیکر دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد سیستم صوتی در صفحه نمایش گوشی قرار گرفته باشد.

در نمایشگر گوشی هم نشانی از بریدگی یا حفره برای تعبیه دوربین سلفی وجود ندارد تا شاهد طرحی کاملا یکپارچه باشیم. نبود دوربین سلفی احتمالا با فناوری تعبیه دوربین در زیر صفحه نمایش،‌ ارتباط دارد.

هواوی

در این پتنت، دوربین پشتی عجیبی با یک صفحه کوچک تیره نیز دیده می‌شود. این سبک از دوربین، فناوری الکتروکرومیک را در ذهن تداعی می‌کند که امکان تغییر سریع میزان شفافیت شیشه پوشش‌دهنده دوربین را دارد. به بیان دیگر، دوربین تا اجرای اپلیکیشن دوربین به طور کامل تیره است.

غیر از طراحی اطلاعات بیشتری از سوی CNIPA منتشر نشده، با این توضیحات باید منتظر ماند و دید آیا این طرح در آینده به مرحله اجرا درخواهد آمد تا شاهد گوشی هوشمند با دوربینی ویژه باشیم یا خیر.

علاوه بر این طرح، تصاویری از یک گوشی هوشمند هواوی با 8 دوربین منتشر شده که احتمال دارد مربوط به پرچمدار جدید سری Mate باشد. در این تصویر، دو حفره در صفحه نمایش گوشی در نظر گرفته شده و طراحی کلی محصول هم شبیه به Huawei Nova 6 و Honor V30 است. هیچ نشانی هم از انحنا در لبه‌ها نیست.

هواوی

طراحی دوربین‌های پشتی، مشابه با چیزی است که در Mate 20 Pro وجود داشت، اما حالا 6 دوربین به صورت جفت‌جفت، بالای یک فلش LED قرار گرفته‌اند.

هواوی برای دوربین پشتی، دو طرح را به ثبت رسانده است. در یکی از طرح‌ها، دوربین در قسمت بالا و وسط بدنه پشتی و در دیگری در قسمت بالا و سمت چپ قرار دارد.

با این پتنت جدید به نظر می‌‌رسد هواوی به دنبال بازطراحی سیستم دوربین ماتریسی بوده که این شرکت برای اولین بار با رونمایی از سری Mate از آن پرده‌برداری کرده بود. از آنجایی که گوشی رده‌بالای سری HUAWEI P40، محصولی با دوربین پنج گانه است به نظر می‌رسد این طراحی جدید مربوط به محصولی از سری Mate 40 باشد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*