ویروس کرونا

آثار مخرب ویروس کرونا تا پایان عمر در مبتلایان باقی خواهد ماند

دانشمندان دانشگاه ووهان چین با تاکید بر این که ویروس کرونا بسیار خطرناک‌تر از حد تصور است، اعلام کردند آثار مخرب کروناویروس تا پایان عمر در مبتلایان باقی خواهد ماند.

بر اساس اعلام دانشمندان دانشگاه ووهان چین، ویروس کرونا بیش از آنچه تصویر می‌شد خطرناک است. محققان دانشگاه ووهان چین پس از کالبدشکافی افرادی که بر اساس بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند متوجه شدند این ویروس به ریه و سیستم ایمنی بدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌رساند. از این رو اگر فردی هم بهبود پیدا کند، آسیب‌های بافت ریه ترمیم نخواهد شد و این عارضه همانند تنگی نفس همراه وی باقی خواهد ماند.

تاثیر ویروس کرونا مانند ترکیبی از سارس و ایدز است

پنگ ژیونگ یکی از کارمندان بیمارستان ژون ژنان پس از کالبدشکافی ۹ بیمار کرونایی در این مورد عنوان کرد بیماری کووید-۱۹ که ناشی از کرونا است بر روی بدن تاثیری همانند ترکیبی از عفونت‌های حاد تنفسی ویروسی (ترکیبی از سندرم حاد سارس و ایدز) می‌گذارد؛ چراکه این ویروس به صورت همزمان به ریه و سیستم ایمنی بدن آسیب می‌زند.

بر اساس این گزارش فیبروز ریوی یا همان ایجاد بافت زخمی در ریه باعث می‌شود تا تنفس آزاد برای بیمار با اختلال همراه شود که این تغییرات پاتولوژیکی در گذشته نیز در افرادی که به دلیل سارس و نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس در عربستان سعودی فوت کردند نیز رویت شده بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. فقط کذب محض منتشر کنید مردمو بیشتر بترسونید تا مردم بیشتر به تکاپو بیوفتن بیشتر حجوم بیارن به راهها و فرار کردن و فروشگاهها و قیمتها روز به روز گرانتر بشه حواس مردمو پرت کنید با این اراجیف و علاوه بر بیشتر کردن ترس مردم به دولت مردان این نظام اجازه بیشتر کردن اختلاسها و داراییهاشون رو بدید، شایدم دستتون تو یه کاسه باهاشون و چیزی از این دزدی عایدتون میشه، اینو منتشر هم نکردید نکردید فقط حالیتون باشه با پخش کردن یه همچین خبرایی چه بلایی سر این ملت میارید، خیلی زوده ذهن مردمو بخواید به کنترل خودتون در بیارید و بهشون القا کنید این اراجیف مضحک رو، ویروس سارس و ایدز، چیزی به اسم عقل تو کله منتشر کننده این خبر هست؟

  • سلام!
   شما که کلی تهمت و توهین نثار ما کردید! اما عرض به حضور شما توی این شرایط خاص، بچه‌های تیم گجت‌نیوز مثل هر ایرانی دیگه‌ای به دنبال آرام کردن اوضاع و آگاهی بخشی هستن. هدف ما دامن زدن به شایعات یا مواردی که شما عرض کردید نیست، به هیچ‌وجه.
   تصور ما بر اینه پوشش مطالب آموزشی، خبری و توصیه پزشکی پیرامون کرونا وظیفه انسانی ما هست و حتی مطالبی برای سرگرم شدن طی ایام نوروز آماده کردیم که به زودی منتشر خواهند شد.

   موفق و پیروز باشید

 2. خود عنوان مقاله اصلی زده که “می تونه” اسیب جبران ناپذیر برسونه. با عنوانی که شما زدید خیلی فرق داره
  نتیجه از روی یک مرد ۸۵ ساله گرفته شده و خود محقق زده برای قضاوت زوده و تحقیقات بیشتری باید انجام بشه. روی بیماران دیگه تغییراتی دیده شده ولی نتیجه گیری خاصی نشده
  “The paper did not say that all coronavirus patients will suffer permanent fibrosis.”
  این جمله کامل تو منبع واضح میگه که این نگفته که همه ی بیماران کروناویروس اسیب جبران ناپذیر ریوی قراره داشته باشن
  این عملا تحریفه. خبر تحریف شده اشتباه رو کلا منتشر نکنید بهتره. تا اضطراب مردم رو بیشتر کنید.

 3. اینارو از کالبد شکافی فوت شده ها فهمیدن ؟ حاجی اونا که فوت شدن ، خب ریه شون چرا باید ترمیم بشه ؟ :/
  مثلا نباید از بهبود یافته ها ، اونم مثلا شش ماه دیگه ازمایش بگیرن و بگن چه عوارض دایمی داشته ؟؟

 4. این ویروس باعث آسیب جبران ناپذیری به ریه ها و سیستم ایمنی بدن می شه.حتی اگه بیمار نیز درمان شه، آسیب به بافت ریه تا ابد با او باقی خواهد موند