تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ

تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ احتمالا با گلکسی نوت ۲۰ معرفی می‌شود

پتنتی مربوط به تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ منتشر شده که به احتمال زیاد نمایشگر گوشی گلکسی نوت ۲۰ (Samsung Galaxy Note 20) را توصیف می‌کند.

سامسونگ به احتمال زیاد تصمیم دارد همانند سال ۲۰۱۹، امسال نیز اختلاف بین پرچمداران سری S و Note خود را بیشتر کند. به عقیده برخی تحلیلگران، پتنتی که اخیرا گوشه‌ای از اسناد مربوط به آن فاش شده است، به تکنولوژی نمایشگر سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اشاره می‌کند. جزئیات فنی پتنت در دسترس نبوده و اشاره‌ای به زمان پیاده‌سازی آن نشده است، اما با در نظر گرفتن استراتژی‌های اخیر غول کره‌ای در بازار موبایل، احتمال استفاده از آن در Samsung Galaxy Note 20 بالا است.

تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ

سامسونگ اکنون در بازار نمایشگرهای موبایل پرچمدار بوده و شرکت‌های زیادی از جمله اپل برای تامین پنل صفحه نمایش گوشی‌های هوشمندشان به این شرکت متکی هستند. بعد از سال‌ها فروش پنل‌های موبایل امولد و استفاده از بهترین نسخه‌های آن در گوشی‌های هوشمند خود برای ارائه قابلیتی رقابتی در مقایسه با محصولات مشابه، به نظر نوبت آن رسیده تا شرکت کره‌ای، فناوری جدیدی را جایگزین AMOLED کند. افشای اسناد مربوط به تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ نشان‌دهنده حرکت شرکت در همین سمت است.

پتنت جدید به دست سامسونگ الکترونیکس ثبت شده و به اختصاص داشتنش به گوشی‌های هوشمند تاکید شده است. متاسفانه اطلاعات بسیار کمی درباره آن موجود است. همیشه ابتدا خبر به ثبت رسیدن یک پتنت جدید درز کرده و چند ماه بعد، اسناد مربوط به آن صورت رسمی منتشر می‌شود.

عده‌ای تکنولوژی مورد بحث را قسمتی از پروژه جدید سامسونگ با نام PIFF می‌دانند. این پروژه مربوط به ساخت یک گوشی هوشمند منعطف جدید است. یکی از فرضیه‌ها، عرضه یک گوشی دارای قلم از سری نوت در سال ۲۰۲۰ با نمایشگر منعطف محسوب می‌شود. به این ترتیب اختلاف بین دو سری پرچمدار S و Note به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

اکنون که سامسونگ در گوشی‌های سری S نیز از نمایشگرهای بزرگ بهره می‌برد، تنها مزیت خرید گوشی‌های سری Note داشتن قلم منحصربه‌فرد است، به همین دلیل کاربران در مقایسه با قبل کمتر به خرید آن‌ها تشویق می‌شوند. به وسیله ادغام تکنولوژی صفحه نمایش‌های منعطف با گوشی‌های این سری، جذابیتشان چند برابر خواهد شد.

جزئیاتی از تکنولوژی نمایشگر منعطف جدید سامسونگ

وب سایت PatentlyMobile نخستین مرتبه تصاویر مربوط به پتنت جدید سامسونگ را منتشر کرد. نکته حائز اهمیت در آن‌ها، دیده شدن یک قلم شبیه به SPen کنار گجت است. این عکس‌ها نشان می‌دهند شرکت کره‌ای به دنبال دست یافتن به راهکار و مکانیزمی کاملا متفاوت در مقایسه با سامسونگ گلکسی فولد است.

فراموش نکنید پیش از رونمایی گلکسی فولد، اولین گوشی منعطف سامسونگ، تعداد زیادی پتنت مربوط به این نوع دستگاه‌های انعطاف پذیر توسط سامسونگ به ثبت رسید، اما در نهایت یکی از آن‌ها در قالب محصولی تجاری در آمد. این مرتبه نیز تضمینی برای تبدیل شدن طرح قابل مشاهده در تصاویر بالا به واقعیت، مخصوصا در قالب یک گوشی هوشمند تاشو از سری Note آن هم در سال ۲۰۲۰، وجود ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

یک دیدگاه

  1. فوقالعاده است
    میشه گفت یه ابتکار عمل نوینه