گیم پد جدید سامسونگ

گیم پد جدید سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی ساخته می‌شود

پتنت‌هایی از گیم پد جدید سامسونگ مختص گوشی‌های گلکسی منتشر شده است. این دسته بازی می‌تواند حاصل همکاری سامسونگ و مایکروسافت باشد.

طی سالیان اخیر، گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر و پرظرفیت‌تر شده‌اند و حالا کاربران بیشتری به دنیای گیمینگ موبایلی قدم گذاشته‌اند. در سال ۲۰۱۴ سامسونگ یک گیم پد برای گوشی‌های موبایلی را ساخت. اکنون ثبت اختراع جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد گیم پد جدید سامسونگ برای گوشی‌های مدرن‌تر گلکسی در دست ساخت است.

این پتنت جدید با عنوان «دستگاه کنترل الکتریکی ترمینال موبایل» توسط سامسونگ در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت رسیده است. با این حال برخلاف کنترلر قدیمی Samsung Wireless Gamepad که گوشی روی آن قرار می‌گرفت و دکمه‌ها در زیر آن قرار می‌گرفتند، مدل جدیدتر کل گوشی را در بر گرفته و دکمه‌های آن در دو طرف چپ و راست دیوایس حضور پیدا می‌کنند.

شاید گوشی توسط یک شبکه‌ی بی‌سیم به دسته وصل شود، یا شاید هم به صورت فیزیکی این اتصال اتفاق می‌افتد. این گیم پد دارای یک خروجی صدا، ماژول سنسور و یک هپ تیک است. گفته می‌شود دو فن برای خنک کردن دیوایس نیز روی آن حضور دارد و سازنده یک باتری را برای انرژی بخشی به آن تعبیه کرده است.

پس از اعلام همکاری سامسونگ و مایکروسافت ایکس باکس در فوریه‌ی گذشته، ما اکنون اعتقاد داریم که غول کره‌ای برنامه‌های بزرگی برای گیمرهای موبایلی در سر دارد. دیوید اس پارک، رئیس بخش بازاریابی بخش موبایل ایالات متحده سامسونگ در رویداد سامسونگ آنپکد ۲۰۲۰ رسماً اعلام کرد که این فقط آغاز راه است و همکاری با ایکس باکس برای بردن گیمینگ مبوایلی به سطح بعدی ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر اطلاعات زیادی از این دیوایس و برنامه‌های سامسونگ برای آن در دست نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چرا فقط باید برای سری گوشی‌های گلکسی باشه
    این امکان اش که میشه از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل بشه و بشه ازش استفاده کرد خیلی خوبه فقط همین موضوع که فقط برای گوشی های سری گوشی‌های گلکسی هست اذیت ام میکنه

  2. سامسونگ به این نکته نیز اشاره کرده که کاربران می‌تونن از طریق کابل HDMI یا فناوری‌های ارتباطی دیگر مانند MHL یا Miracast تلفن خود را به تلویزیون متصل کرده و سپس تجربه شبیه به کنسول‌های بازی را با این گیم پد، تجربه کنن