کاهش سرعت اینترنت در آمریکا

قرنطینه خانگی سرعت اینترنت در آمریکا و اروپا را کاهش داد!

سرعت اینترنت در آمریکا و اروپا کاهش پیدا کرد. اکنون دنیا با بحران شیوع سریع ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرده و افراد زیادی خود را قرنطینه خانگی کرده‌اند.

طی قرنطینه خانگی بیشتر افراد برای سرگرم کردن خود به اینترنت رو آورده‌اند. افزایش حجم استفاده از آن سبب شده سرعت اینترنت در آمریکا، کشورهای اروپایی و دیگر نقاطی که رفته رفته تردد در آن‌ها ممنوع می‌شود، کاهش پیدا کند. Speedtest برای روشن شدن موضوع و بررسی میزان کاهش سرعت اینترنت در آمریکا و مخصوصا اروپا، کانون کنونی شیوع ویروس کرونا، یک تحقیق انجام داد.

هدف این شرکت آنالیز تاثیر محدودیت‌های تردد در کشورهای مختلف و اجبار برای ماندن در منازل روی سرعت اینترنت است. در این تحقیق هر دو نوع اتصال خانگی (شامل وای فای) و موبایل در نظر گرفته شد. نتیجه نشان داد سرعت اینترنت در آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی، طی هفته گذشته، کمی کاهش پیدا کرده است. دلیل آن، حجم بالای استفاده از سرویس‌های اینترنتی مخصوصا وب است.

وضعیت سرعت اینترنت در آمریکا

تصویر سمت چپ نشان‌دهنده میزان تغییر در سرعت اینترنت موبایل و عکس سمت راست، مربوط به اینترنت ثابت است. این دو عکس، نتیجه آنالیز سرعت اینترنت در آمریکا و مقایسه آن با دومین هفته ماه میلادی جاری است. بر اساس تحقیق Speedtest، سرعت اینترنت در مقایسه با تعطیلات کریسمس (حدود سه ماه پیش) کاهش بیشتری نداشته است. به عبارتی در تعطیلات کریسمس نیز به میزان تقریبا مشابهی شاهد کاهش سرعت در پی افزایش استفاده بودیم.

در کشورهای اروپایی وضعیت تقریبا یکسان است، اما یک حقیقت جالب وجود دارد. در کشور هلند، سرعت اینترنت موبایل به جای کاهش، افزایش پیدا کرد!

وضعیت سرعت اینترنت در اروپا

در برخی کشورهای آسیایی وضعیت متفاوت است. به عنوان نمونه در چین، که مدتی است از شیوع بالای ویروس رهایی پیدا کرده و زندگی در آن به حالت عادی برمی‌گردد، سرعت اینترنت بعد از کاهش طی ماه ژانویه (نیمه‌های دی تا نیمه‌های بهمن)، اکنون مجددا افزایش پیدا کرده است.

اپراتورهای کشور آمریکا وعده داده‌اند هر میزان افزایش تقاضا برای استفاده از اینترنت را پوشش داده و از بروز مشکل نظیر کاهش سرعت و مخصوصا قطعی جلوگیری خواهند کرد. بیشتر اپراتورهای این کشور نظیر ورایزن و AT&T طیف‌های جدیدی برای آنتن‌های موبایل خود در نظر گرفته و ظرفیت شبکه‌شان را افزایش داده‌اند.

بررسی‌های Speedtest نشان داد کاهش سرعت دسترسی به اینترنت طی هفته‌های اخیر جزئی بوده و حتی با وضعیت آن طی تعطیلات کریسمس برابری می‌کند. اپراتورها در تلاش هستند همین میزان کاهش جزئی را نیز به زودی بهبود بدهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. سرعت اینترنت واقعا تاسف اوره حتی یه عکس هم نمیشه تو توییتر باز کرد

  2. سرعت اینترنت اینقدر تو ایران پایینه که از هر ویدیو ۱۰ثانیه شو میبینم بقیعشو خودم حدس میزنم 😑😑