ویروس کرونا

ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود

سازمان بهداشت جهانی در صفحه توییتری خود اعلام کرد ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نخواهد شد، اما می‌تواند به وسیله قطرات پخش شده از سرفه، عطسه و صحبت کردن به دیگران انتقال پیدا کند.

ویروس کرونا با سرعت بسیاری زیادی در بسیاری از کشورهای جهان در حال شیوع است و در این بین متاسفانه اطلاعات نادرستی نیز انتشار پیدا می‌کند. از این رو سازمان بهداشت جهانی از صفحه‌های اجتماعی رسمی خود سعی دارد با ارائه اطلاعات درست و مناسب مردم را نسبت به خطرات این ویروس و روش‌های پیشیگری از آن آگاه سازد.

ویروس کرونا هوابرد نیست!

ویروس کرونا

در همین راستا سازمان بهداشت جهانی در صفحه رسمی توییتری خود نوشت بر خلاف اطلاعات منتشر شده ویروس کرونا هوابرد نبوده و در هوا در جریان نیست، بلکه این ویروس توسط قطرات پخش شده از سرفه، عطسه و صحبت کردن فرد آلوده به سایر افراد سالم انتقال پیدا می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی در این پیام به مردم توصیه کرد تا برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس با دیگران ۱ متر فاصله بگیرند، سطوح را ضدعفونی کنند، دستان خود را همواره شستشو دهند و از لمس چشم، دهان و بینی بپرهیزند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. مگه نمیگفتن چون حرم اش سنگین هست رو هوا نمیمونه
    خوب چرا حرف درست رو همون اول نمیزنین

  2. تعصب کور و بیجای برخی پزشکان واقعا” مضحکه !!!!
    تمام شواهد مبیّن این است که ویروس کرونا از طریق هوا هم منتقل میشود و با دستگاه تنفسی ارتباط بسیار زیاد دارد ، ولی برخی از پزشکان منکر این واقعیت میشوند !!!!!

  3. چون کمبود ماسک وجود داره این حرف رو میزنن . شنونده باید عاقل باشه . از خونه بدون ماسک اصلا خارج نشید که از طریق هوا منتقل میشه

  4. اگه اینطوره پس چطور اقای وزیر خانم مجری بیچاره رو مبتلا کرد ؟