آزمایش واکسن سل برای مقابله با بیماری کرونا

آزمایش واکسن سل برای مقابله با بیماری کرونا

به تازگی خبر رسیده که دانشمندان استرالیایی قصد دارند تا تاثیر واکسن سل برای مقابله با بیماری کرونا یا همان کووید ۱۹ را آزمایش کنند؛ این آزمایش‌ها اول از همه بر روی کادر درمانی بیمارستان‌ها انجام می‌شوند.

واکسن سل دهه‌هاست که به صورت گسترده استفاده شده و برای درمان این بیماری ریوی به کار گرفته می‌شود. اخیرا هم محققان استرالیایی اعلام کرده‌اند که در تلاش برای مبارزه با بیماری کرونا قصد دارند تا این واکسن را بر روی پرسنل بیمارستان‌ها و کادر درمانی مراکز بهداشتی آزمایش کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

واکسن سل و کووید ۱۹

دانشمندان استرالیایی در جمعه‌ای که گذشت اعلام کردند که در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا که بیماری کووید ۱۹ را به وجود می‌آورد، آزمایش‌هایی گسترده و سریع را بر روی ۴ هزار پرسنل درمانی سراسر استرالیا انجام خواهند دارد. همان‌طور که اشاره شد، در این آزمایش‌ها توانایی واکسن سل برای کاهش علائم بیماری کروناویروس مورد بررسی خواهد گرفت.

نایجل کورتیس (Nigel Curtis)، سرپرست تیم تحقیقاتی این سری آزمایش‌ها می‌گوید که واکسن سل سالانه برای ۱۳۰ میلیون کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد و نکته جالب‌توجه این است که مصرف داروی مورد نظر سیستم دفاعی بدن را به صورت کلی تقویت می‌کند و باعث شدید شدن واکنش بدن به عوامل بیماری‌زا می‌شود. به همین دلیل انتظار می‌رود که استفاده از این دارو باعث کاهش شدت و مدت زمان وجود علائم کووید ۱۹ شود.

در طول چند هفته آینده آزمایش‌های کورتیس و همکارانش در سراسر استرالیا انجام می‌شوند و گفته شده که در کشورهای بریتانیا، هلند و آلمان هم تست‌های مشابهی برای بررسی تاثیر داروهای قدیمی بر روی بیماری کرونا در حال انجام است.

انجام آزمایش‌های واکسن سل توسط دولت و مقامات بهداشتی استرالیا تایید شده و همان‌طور که کورتیس اظهار کرده، کادر درمانی بیمارستان‌ها به دلیل حضور در خط مقدم مبارزه با کرونا بیش از هر قشر دیگر از جامعه نیازمند کمک‌های دارویی برای مصون شدن در برابر این بیماری مرگبار دستگاه تنفسی هستند. از طرف دیگر اگر واکسن سل واقعا تاثیری در بهبود وضعیت علائم کرونا داشته باشد، می‌توان از این دارو برای تقویت سیستم دفاعی عموم مردم استفاده کرد و تا زمان ساخت واکسن مخصوص کووید ۱۹، میزان تلفات این ویروس ناشناخته را کاهش داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۲ دیدگاه

  1. تقریبا دارن همه دارو ها رو روی این بیمارا امتحان میکنن تا آخر به یه نتیجه ای برسن
    قبلا ام گفته بودن داری ایدز و داروی مالاریا تاثیر گذار بوده و فایده داشته

  2. به این حالت میگن سعی و خطا، این حالت بعد از تحقیقات بیولوژیکی و تئوریک انجام میشه اکثراً بااین روشا واکسنار و کشف کردن