عبور یک سیارک عظیم و خطرناک در دهم اردیبهشت از کنار زمین

عبور یک سیارک عظیم و خطرناک در تاریخ ۱۰ اردیبهشت از کنار زمین

سیارک عظیم “OR2 1998” جرم آسمانی بسیار بزرگی است که بر اساس اطلاعات منتشر شده، در تاریخ ۱۰ اردیبهشت یا ۲۹ آوریل از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد.

سیارک عظیم و شگفت‌انگیزی که با نام “OR2 1998” شناخته می‌شود، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سازمان فضایی ناسا، در تاریخ ۲۹ آوریل که دهمین روز ماه اردیبهشت خواهد بود، از نزدیکی زمین می‌گذرد. ابعاد این جرم آسمانی فوق‌العاده بزرگ بوده و برخورد آن با زمین می‌تواند نسل بشر را از بین ببرد.

سیارک عظیم OR2 1998

این سنگ آسمانی سرگردان با ابعادی بین ۱.۸ تا ۴ کیلومتر، از فاصله ۶.۳ میلیون کیلومتری زمین عبور می‌کند و ناسا اطمینان داده که احتمال برخورد آن با سیاره ما صفر است. با وجود اینکه در برخی از وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌ها در مورد شانس برخورد سیارک OR2 1998 با سیاره ما صحبت شده، کارشناسان ناسا اعلام کرده‌اند که مسیر حرکت این جرم آسمانی دقیقا مشخص شده و انتظار می‌رود که در روز ۲۹ آوریل، در فاصله‌ای معادل ۱۶ برابر فاصله زمین تا ماه از کنار محل زندگی ما بگذرد.

در حال حاضر دیدن جرم مورد نظر برای ستاره شناسان آماتور و کسانی که تلسکوپ‌های کوچکی دارند، امکان‌پذیر نیست؛ اما از آنجایی که سیارک عظیم OR2 1998 با سرعت ۳۱ هزار کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است، به زودی این امکان فراهم می‌شود. در زمان رسیدن به نزدیک‌ترین فاصله ممکن، می‌توان این سیارک را با تلسکوپ‌های ۶ یا ۸ اینچی رصد کرد و اگر هم مثل بسیاری از علاقه‌مندان، به چنین تجهیزاتی دسترسی ندارید سرویس اینترنتی “Virtual Telescope Project” در ساعت ۲۲:۳۰ تاریخ ۹ اردیبهشت پرواز سیارک عظیم مورد نظر را به صورت زنده پخش می‌کند.

حدود یک ماه است که این سرویس اینترنتی وضعیت OR2 1998 را دنبال کرده و هرچند وقت یک ‌بار، تصویری از این جرم آسمانی منتشر می‌کند. با اینکه ناسا سیارک‌هایی که از فاصله ۷.۴ میلیون کیلومتری به زمین نزدیک‌تر می‌شوند را به عنوان جرم آسمانی خطرناک دسته‌بندی می‌کند، این سازمان فضایی اعلام کرده که نیازی به نگرانی در مورد جرم آسمانی OR2 1998 وجود ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ار این لحظه به بعد وارد مرحله جهانی و بین سیاره ای میشیم