واضح ترین تصاویر خورشید

محققان واضح ترین تصاویر خورشید را به ثبت رساندند

محققان دانشگاه مرکزی لانکاشایر موفق شدند واضح ترین تصاویر خورشید را به ثبت برسانند. این تصاویر حقایق جدیدی از خورشید را آشکار کرده است.

طی همکاری محققان دانشگاه مرکزی لانکاشایر (Lancashire) با مرکز پروازهای فضایی مارشال، تصاویر بسیار واضحی از خورشید به ثبت رسید. این محققان که تصاویر جدید خورشید را با تلسکوپ Hi-C ناسا به ثبت رساندند اعلام کردند اتمسفر این ستاره بیش از آنچه که تصور می‌شد پیچیده است.

نگاهی به جزئیات واضح ترین تصاویر خورشید

واضح ترین تصاویر خورشید

دانشمندان با بررسی واضح ترین تصاویر خورشید دریافتند که درون قسمت‌هایی از اتمسفر این ستاره که در گذشته تصور می‌شد تاریک و خالی هستند، رشته‌هایی از گازهای الکتریکی گرم وجود دارد که وسعت آنها بیش از 311 مایل است. محققان این پروژه می‌گویند دمای هر کدام از این رشته‌ها به 1.8 میلیون درجه  فارنهایت می‌رسد و طول آنها بیشتر از فاصله بین لندن تا بلفاست (پایتخت ایرلند شمالی) است.

واضح ترین تصاویر خورشید

تلسکوپ Hi-C ناسا در این ماموریت موفق شد رشته‌های مغناطیسی بزرگی را در بخش‌های تاریک شناسایی کند که طبق اعلام محققان این رشته‌ها از جنس پلاسمای بسیار گرم ساخته شده‌اند و دمای آنها به میلیون‌ها درجه می‌رسد. البته همچنان نحوه ساخت این رشته‌ها برای محققان این پروژه نامشخص است و ستاره‌شناسان در حال بررسی آنها هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*