گوشی های طرح اصل

محبوب‌ترین گوشی های طرح اصل در چین از کدام برند‌ها کپی می‌شوند؟

چین بزرگترین بازار موبایل دنیا است که گوشی های طرح اصل نیز در آن فروش بالایی دارند. اما این گوشی‌ها بیشتر از محصولات کدام شرکت‌ها کپی می‌شوند؟

بنچمارک چینی Master Lu گزارشی از بیشترین گوشی های فیک و تقلبی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. از آن جایی که این گزارش بر اساس اپلیکیشن بنچمارک Master Lu به دست آمده، انتظار نداریم وضعیت در مقایسه با ربع آخر سال ۲۰۱۹ تغییر چندانی کرده باشد.

در بین ۹ گوشی که نسخه فیک آن‌های طراحی شده، اغلب متعلق به برندهای اپل و سامسونگ بوده و تعدادی نیز به شیائومی تعلق دارند. گفتنی است بنچمارک این شرکت می‌تواند اطلاعاتی که در قسمت About Phone قابل خواندن نیست را در اختیارتان قرار بدهد. طبق چارت بالا، بعد از بررسی ۱,۲۹۵,۴۵۷ گوشی هوشمند طی سه ماهه نخست سال جاری مشخص شد ۷۹۳۱ دستگاه از آن‌ها طرح اصلی و تقلبی بوده است!

گوشی های طرح اصل

بیشتر گوشی های طرح اصل به فروش رسیده سامسونگ W2019، آیفون ایکس، آیفون ۸، آیفون ایکس اس مکس و شیائومی می مکس ۳ بوده‌اند. از بین گوشی های فیک خریداری شده در ربع اول ۲۰۲۰، نزدیک به ۵۰۰ عدد مربوط به سامسونگ W2019 بود. البته احتمال فریب خوردن بنچمارک Master Lu در صورت مراجعه یک گوشی به آن برای چند مرتبه وجود دارد.

گوشی فیک آیفون ایکس ۲۴۶ مرتبه و آیفون ۸ به تعداد ۲۱۳ مرتبه شمرده شد. تعداد گوشی‌های آیفون ایکس اس مکس و شیائومی می مکس به ترتیب ۱۷۲ و ۱۲۷ بود. گفتنی است در بین پنج گوشی طرح اصل پرفروش، شیائومی می مکس ۳ تنها مدل میان‌رده به شمار می‌رود.

از زیاد به کم، این گوشی‌های تقلبی بیشتر در استان‌های گوانگدونگ، شاندونگ، هنان، هبی و سیچوآن به فروش رسیدند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. لعنت ب این چینى هاى کپى کار این عوضى ها با این کارشون دنیا رو به گند کشیدن.

  2. باز خود سامسونگ چی هست که بخوای فیک اش رو بگیری
    حالا ایفون یه جیزی