ناوچه کنارک

ناوچه کنارک نیروی دریایی ارتش در دریای عمان دچار سانحه شد

در پی حادثه‌ای در منطقه دوم نیروی دریایی ارتش ایران در جاسک، ناوچه کنارک به اشتباه توسط موشک ضد کشتی شلیک شده از ناوشکن جماران مورد اصابت قرار گرفته است.

بر اساس اخبار منتشر شده در وبسایت ارتش و به نقل از روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس، بعد از ظهر روز گذشته ناوچه کنارک که یکی از شناورهای کلاس هندیجان است، در منطقه دوم نیروی دریایی به اشتباه مورد اصابت موشک ضدکشتی نور شلیک شده از ناوشکن جماران قرار گرفته است و متاسفانه تعدادی از پرسنل این ناو به شهادت رسیده و مجروح شده‌اند.

ناوچه کنارک

بر اساس اخبار غیر رسمی، این حادثه در جریان یک تمرین دریایی رخ داده است و به نظر می‌رسد یک فروند موشک کروز ضدکشتی نور که توسط ناوشکن جماران به سمت هدفی از پیش تعیین شده شلیک شده بود، به اشتباه بر روی این شناور قفل کرده و به پاشنه آن اصابت کرده است. ناوچه کنارک هدف تمرینی را به نقطه مورد نظر منتقل کرده است ولی پس از شلیک موشک به اندازه کافی از آن فاصله نگرفته و به همین دلیل موشک به اشتباه به این شناور برخورد کرده است. گفته می‌شود که ناوچه کنارک به کلی غرق شده است و اطلاعی از وضعیت خدمه آن  و همچنین تلفات احتمالی در دسترس نیست. به گزارش خبرگزاری فارس، تا کنون شهادت یک نفر و زخمی شدن عده‌ای دیگر تایید شده است.

ناوچه کنارک

ناوشکن جماران در حال شلیک موشک ضدکشتی نور

ناوهای کلاس هندیجان شناورهای پشتیبانی هستند که وظیفه حمل نیرو و تجهیزات را بر عهده دارند. این ناوها اخیرا خود به موشک‌های ضد کشتی نور مجهز شده‌اند و همچنین توانایی مین گذاری و پرتاب پهپاد را نیز دارند. شناورهای این کلاس در شرکت دامن-Damen هلند ساخته شده‌اند.

ناوچه کنارک

تیم گجت نیوز برای مجروحین این حادثه آرزوی سلامتی دارد و به خانواده‌های شهدا تسلیت عرض می‌کند.

 

به روزرسانی: به گفته روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، تعداد شهدا ۱۹ تن و تعداد مجروحان نیز ۱۵ نفر است که در وضعیت مناسبی به سر می‌برند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. سی تا از بهترین جون های این مملکت مردن واقعا دل آدم میسوزه

 2. خدا بیامرزه انشالله به بهشت برن

 3. سانحه!!!!!!!!!!!!!

  نمردیم معنی سانحه و خطای انسانی و نداشتن تخصص رو هم فهمیدیم

 4. کجا گفته که ناو شکن جماران زده.

 5. خود زنی تا کی ؟ موشکا همه خرابن

 6. اون سربازای بدبخت فقط⁦🤦🏻‍♀️⁩

 7. ‏موشک کاغذی‌‌ هایی که ما تو ‌دبستان درست میکردیم انقدر خطا نمیرفت که ‌موشکای اینا میره

 8. اون تویوپ زرده سمت چابهار منم دارم تو دریا شنا میکنم ، لطفا منو نزنید

 9. ما به خودمون هم می‌زنیم اونم نه یه بار چند بار

 10. ارتش فدای ملت ملت فدای ارتش💔🤍