حفاظت از حریم خصوصی

هواوی گواهی معتبر حفاظت از حریم خصوصی را دریافت کرد

هواوی ، یکی از برندهای بزرگ تکنولوژی موفق شد برای دستیار صوتی سیلیا و رابط کاربری EMUI گواهی معتبر حفاظت از حریم خصوصی را دریافت کند.

8 آوریل سال 2020 میلادی در جریان رویداد آنلاین معرفی سری Huawei P40، ریچارد یو، مدیرعامل شرکت هواوی اعلام کرد که رابط کاربری EMUI موفق به دریافت گواهینامه ISO/IEC 27701 برای سیستم مدیریت و حفاظت اطلاعات خود شده است. برای اولین بار یک شرکت سازنده گوشی های هوشمند در جهان موفق شده این گواهی استاندارد رده بالا را دریافت کند.

هواوی و کسب گواهی حفاظت از حریم خصوصی

حفاظت از حریم خصوصی

ISO/IEC 27701 یک استاندارد حفاظت از حریم خصوصی است که به صورت مشترک توسط موسسه بین‌المللی استانداردسازی (International Organization for Standardization (ISO)) و کمیته بین‌المللی الکتروتکنیک (International Electrotechnical Commission (IEC)) ارائه می‌شود. این استاندارد از قوانین، شیوه‌ها و مفاهیم بسیاری برای حفاظت سایبری و حفاظت از حریم شخصی استفاده می‌کند.

استاندارد ISO/IEC 27701 یکی از بهترین چارچوب‌هایی است که قوانین حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا (EU’s General Data Protection Regulation (GDPR)) را رعایت می‌کند، این قوانین یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین حفاظت اطلاعات دنیا است. برای دریافت این گواهینامه، هر کمپانی باید قابلیت‌های حفاظتی محصولات خود را تقویت کند. در مرحله بعد این شرایط توسط یک موسسه حاذق و طرف سوم بررسی می‌شود. موسسه استاندارد بریتانیا (British Standards Institution) مسئولیت بررسی و تائید استاندارد بالای رابط کاربری EMUI را به عهده دارد.

همچنین به گفته ریچارد یو سیلیا (Celia) دستیار صوتی هوشمند هواوی نیز در روندی جداگانه موفق به اخذ گواهینامه ePrivacyseal برای حفاظت از حریم خصوصی شده است.

کاربران می‌توانند با گفتن عبارت «هی سیلیا» (Hey Celia)  یا نگه‌داشتن دکمه پاور (Power) شروع به کار با این دستیار صوتی کنند. سیلیا به کاربر امکان استفاده از قابلیت‌های پرکاربرد گوشی مانند تماس‌های تلفنی، پیام متنی، تقویم و … را می‌دهد.

هواوی

علاوه بر آن می‌توان از این سیستم برای روشن و خاموش کردن حالت راحتی چشم، پاسخگویی به تماس‌های از دست رفته، ترجمه چهره به چهره، تشخیص میزان کالری غذا و خرید هوشمند استفاده کرد.

دستیار هوشمند هواوی علاوه بر ارائه راهکارهای آسان‌تر و هوشمندانه‌تر برای استفاده از گوشی همراه، توجه ویژه‌ای نیز به حفظ حریم شخصی کاربر دارد.

نمونه صدای ضبط شده از کاربر در تمامی مدت، در دستگاه ذخیره می‌شود و تمام اتفاقات از جمله دسته‌بندی، ذخیره سازی، استفاده، ارسال و حتی پاک کردن صدای ضبط شده تحت پروتکل امن TEE OS انجام می‌شوند.

صدا توسط هوش مصنوعی سیلیا جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ارائه خدمات بهتر به کاربر ضبط می‌شود، اما برای ایمنی بیشتر بلافاصله بعد از پایان سرویس درخواستی کاربر، پاک خواهد شد. این اطلاعات نه تنها روی فضای ابری هواوی ذخیره نمی‌شود بلکه به طرف سومی نیز اجازه دسترسی به آن داده نمی‌شود.

در بسیاری از موارد مثل بررسی شرایط آب و هوایی سیلیا نیاز به بررسی موقعیت مکانی کاربر دارد. اما در این شرایط هم سیلیا موقعیت مکانی را حتی با خود گوشی نیز به اشتراک نمی‌گذارد. به این شکل امکان ردیابی کاربر و حتی بررسی رفتارهایش به صفر می‌رسد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. به این چینی ها اصلا نمیشه اعتماد کرد