آسیاتک به شایعه افشای اطلاعات ۲۳ میلیون کاربر خود واکنش نشان داد

اخیرا خبری مبنی بر افشای اطلاعات ۲۳ میلیون کاربر اپراتور ثابت آسیاتک منتشر شد که این شرکت با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این شایعه واکنش نشان داد.

طی چند ماه گذشته هک اطلاعات میلیون‌ها کاربر ایرانی از سامانه‌ها مختلف خبرساز شده است و در اخیرا نیز در فضای مجازی خبرهایی مبنی بر هک سامانه CRM اپراتور آسیاتک و افشای اطلاعات ۲۳ میلیون کاربر این شرکت منتشر شد که حواشی زیادی را به همراه داشت. همچنین کاربران فضای مجازی با انتشار چند اسکرین شات مدعی شدند اطلاعات ۲۳ میلیون کاربر این اپراتور ثابت در اینترنت وجود دارد و هکرها به دنبال فروش این اطلاعات هستند.

در همین رابطه شرکت آسیاتک با توجه به حواشی به وجود آمده با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این سرقت اطلاعات که توسط هکرها انجام شد به یکی از دفاتر نمایندگی این اپراتور ثابت کشور مربوط می‌شود و همچنین این اطلاعات با سامانه‌های جاری و درگاه‌های اطلاعاتی asiatech ارتباطی نداشته است.

 بیانیه آسیاتک در مورد افشای اطلاعات کاربران

متن کامل بیانیه اپراتور ثابت آسیاتک در خصوص هک اطلاعات کاربران این شرکت به شرح زیر است:

۱- موارد اعلام شده در خصوص دستیابی به اطلاعات کاربران آسیاتک ارتباطی با سامانه‌های جاری و درگاههای اطلاعاتی شرکت نداشته و در حوزه داده‌های سامانه‌های آسیاتک نبوده است.

۲-نظام مدیریت امنیت اطلاعات و سایر سیستم‌های مدیریتی همواره راهگشای بهبود خدمات و فعالیت‌های شرکت آسیاتک می‌باشد در این خصوص با توجه به دامنه کاربرد این سیستم مدیریتی کلیه فعالیت‌های حوزه خدمات از جمله ساماندهی‌های نرم افزاری و سخت افزاری، تحت نظارت سیستم مدیریت ISMS قرار دارد که اجرای این نظام توسط نهاد افتا نیز صحه گذاری گردید. ما در آسیاتک همواره تلاش داشته‌ایم با بهره گیری از متخصصین مجرب و استوار آخرین استانداردهای مدیریتی ، امنیتی و یا توسعه و آموزش مداوم کارکنان بستری مناسب و امن جهت ارائه خدمات به مشتریان را فراهم و مجدانه تلاش می کنیم که این روند همچنان پایدار بوده و با تمام توان از اطلاعات مشتریان صیانت کنیم.

۳- آسیاتک همواره آمادگی دارد تا ایراد و موارد منطقی که دارای ارزش فنی و یا تجاری می باشند را بررسی و در راه بهبود مستمر آنها را اصلاح و تجارب ایجاد شده را برای استفاده همگان اطلاع رسانی آموزشی بنماید.

۴-آسیاتک حق پیگیری قضایی و قانونی در خصوص مطالب اخیر جهت تشویش اذهان عمومی و تخریب نام تجاری و مقاصد سودجویانه اقتصادی، فارغ از هرگونه نتیجه را در جهت احقاق حقوق، برای خود محفوظ می‌دارد.

۵- برای پیشگیری از نشر شایعات و جلوگیری از هر گونه ابهام، قضاوت و پاسخگویی لازم با شفافیت روابط عمومی آسیاتک همواره آماده همکاری و بررسی خواسته های عموم عزیزان می‌باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

 1. بین افشای اطلاعات بین اپراتور ها رقابت وجود داره اون از رایتل این از اسیاتک

 2. چیزی که خیلی براشون بی ارزش هست اطلاعات خصوصی ماست

 3. آسیاتک ۵ هزار تا کاربر هم نداره

  اینها همش بازی های تبلیغی هست که خیلی وقته دموده شده

  کل کاربران ADSL کلا ۸ میلیون نفر هستن! ۳ برارشون از آسیاتک سرویس گرفتند؟؟؟

  آسیاتک دوزاری واسه ما شاخ شده!

  شرکت ورشکسته بدبخت

  با سپاس