مرکز فناوری سامسونگ

۸۶۰ ایده در دهمین دوره پذیرش شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر ثبت شد

اخیرا دهمین دوره پذیرش شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر برگزار شد که متقاضیان در این دوره حدود ۸۶۰ ایده را به ثبت رساندند.

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر از سال ۹۶ هر ساله در فراخوانی عمومی طی سه دوره پذیرش تیم‌‌های استارتاپی ایده‌های نوآور را انجام می‌دهد و پس از اتمام مراحل داوری میان ایده‌ها، تیم‌های پذیرفته شده را مورد حمایت همه‌جانبه خود قرار می‌دهد. این سه دوره در بهار، تابستان و نیمه دوم هر سال برگزار می‌شود.

بهار سال ۹۹ نیز دهمین دوره پذیرش شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر انجام گرفت و  تیم‌های فعال در حوزه‌های: بهداشت و سلامت، محیط ‌زیست، انرژی و آموزش توانستند از طریق پر کردن فرم آنلاین، متقاضی ورود به مرکز شوند. ۸۶۰ متقاضی تا ۶ خردادماه به عنوان آخرین مهلت ثبت نام در دهمین دوره شرکت کردند.

ایده‌های ثبت شده در مرکز فناوری سامسونگ

از ایده تا انجام

مرکز فناوری سامسونگ

با توجه به حوزه‌های مرتبط به فعالیت‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر از میان ایده‌های ارسالی، حوزه آموزش با ثبت حدود ۳۴۰ ایده ۳۹ درصد از مجموع ایده‌های ارسالی را تشکیل داده است و پس از آن حوزه «سلامت و بهداشت» با اختلافی ناچیز در صدر ایده‌های ثبت‌نامی قرار دارند. حوزه محیط زیست و انرژی در رتبه‌های پایین‌تر جدول قرار گرفته‌اند.

در بررسی سطح استارتاپ‌ها نیز آمارها نشان داد ۶۰ درصد استارتاپ‌ها در مرحله ایده‌پردازی قرار دارند  و حدود ۶ درصد از آنها در مرحله پیشرفت و جذب سرمایه هستند. این مهم خود نشان از تضادی قابل تامل داشت که وجود ایده‌های خلاق و نوآورانه بسیاری را در فضای استارتاپی ایران نوید می‌داد که نیاز مبرم به حمایت مالی برای رشد و توسعه میان آنها به خوبی قابل مشاهده است.

در همین آمار نشان می‌دهد کمتر از ۲۰ درصد استارتاپ‌ها به ساختار تیمی دست یافته‌اند و تقویت ساختار تیمی یکی دیگر از ارکان حیاتی و مورد نیاز تیمهای استارتاپی در ایران است.

اپلیکیشن‌ها؛ بیشترین ایده‌ها

ایده‌های نوآورانه و تیم‌های استارتاپی در سه بخش وب‌سایت، اپلیکیشن و نرم ‌افزار، ثبت نام کرده‌اند. اپلیکیشن‌ها با فاصله و با داشتن ۵۰ درصد در رتبه اول  نوع محصول ارائه شده قرار داشتند. وب‌سایت و پس از آن نرم افزار به ترتیب در رتبه دوم و سوم جای گرفته‌اند.

توسعه روزافزون گوشی های هوشمند و استفاده عموم مردم جامعه از موبایل گویا فرصت خوبی را برای توسعه‌دهندگان و تیم‌های استارتاپی فراهم نموده است و استقبال گسترده تیم‌ها در ساخت اپلیکیشن‌های جدید و مبتکرانه این امر را به خوبی نمایان کرده‌ است.

آغاز داوری ایده‌ها

از ششم خرداد و با پایان یافتن روند پذیرش، مرحله داوری ایده‌ها آغاز شده است و تا پایان خرداد ادامه دارد. اکنون فرم‌های ارسالی در فاز بررسی‌های اولیه قرار گرفته‌اند. در این مرحله طی ایمیلی به افراد منتخب اطلاع‌‌رسانی می‌شود که در پروسه  تدوین و ارائه طرح پیشنهادی خود قرار بگیرند. از بین این گروه افراد منتخب برای روز مصاحبه و ارائه حضوری ایده و استارتاپ خود به مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر دعوت می‌شوند. در نهایت پس از طی مراحل داوری ۵ استارتاپ در مرحله نهایی انتخاب می‌شوند و مورد حمایت مرکز قرار می‌گیرند. حمایت از تیم‌های انتخابی در قالب بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ، در مقام یک شهروند حامی جامعه انجام می‌شود و این شرکت کوچک‌ترین سهمی از مالکیت استارت‌آپ‌های مورد حمایت خود برنمی‌دارد.

تیم‌های استارتاپی و علاقمندان به راهکارآفرینی و ایده‌های نو که نتوانستند در دوره دهم پذیرش مرکز، شرکت کنند می‌توانند تابستان سال جاری در مرحله یازدهم پذیرش شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ثبت‌نام کنند. همچنین راه‌های ارتباطی با مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر  و اطلاع از زمان فراخوان‌ها از طریق وب‌سایت مرکز و شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، توییتر و لینکدین امکان‌پذیر است .

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*