گوشی های 5G

وزیر ارتباطات از ورود گوشی های 5G به کشور خبر داد

گوشی های 5G وارد کشور شده‌اند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص چرایی نصب دکل‌های 5G در ایران گفت در حال حاضر گوشی های 5 جی وارد کشور شده‌اند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تولید گوشی های ایرانی و سیستم عامل این گوشی‌ها عنوان کرد اخیرا از اندروید اختصاصی شده رونمایی کرده‌ایم و این سیستم عامل روی یک مدل گوشی هم نیز به اجرا رسیده که تاکنون وارد بازار نشده، اما آماده عرضه است. وی افزود در خصوص استفاده از این گوشی‌ها هیچ اجباری وجود ندارد، اما سیستم عامل اندروید این گوشی‌ها به گونه‌ای توسعه داده شده است تا در صورت تحریم‌ها، گوشی کاربران با کمترین مشکل مواجه شود.

ورود گوشی های 5G به کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که چرا با نبود سخت افزارهای فناوری نسل پنجم اینترنت، دکل‌های شبکه 5G طی سه هفته آینده در کشور نصب خواهند شد، عنوان کرد هم‌اکنون موبایل های 5G وارد ایران شده‌اند. آذری جهرمی در رابطه با این که چرا در حال حاضر حداکثر ترافیک اصلی اپراتورها روی شبکه خارجی قرار دارد، افزود:

اینترنت یکی از سرویس‌هایی است که روی شبکه ملی اطلاعات عرضه می‌شود و امروز سرویس غالب شبکه است و باید تلاش شود با ظرفیت جهش تولید و استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد دیجیتال، ما سهم داخلی را افزایش دهیم تا استارت آپ‌ها و کسب‌وکارهای خودمان بتوانند استفاده کنند و حتی سهم جهانی بگیرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. قیمت کوشی ها اونقدر بالاست که نکو

  2. وقتی زیر ساخت هاش آماده نیست چه فایده ای داره

  3. چه فایده باز اینترنت کشور همچنان ضعیف هست