داروی رمدسیویر

قیمت داروی رمدسیویر برای درمان کرونا توسط شرکت گیلیاد اعلام شد

شرکت گیلیاد که موفق به توسعه داروی رمدسیویر – Remdesivir برای درمان کرونا شده است، اخیرا قیمت این دارو موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ را برای بازار آمریکا و سایر بازارها اعلام کرد.

شرکت داروسازی گیلیاد (Gilead) اخیرا توانست با توسعه داروی رمدسیویر به درمان موارد حاد مبتلا به ویروس کرونا بپردازد و اکنون با موفقت‌آمیز بودن این دارو قیمت آن برای عرضه در بازار آمریکا و سایر کشروها اعلام شد.

قیمت داروی رمدسیویر برای درمان کرونا

طبق اطلاعیه این شرکت آمریکایی، قیمت دولتی این دارو برای دولت آمریکا و سایر کشورهای توسعه یافته حدود ۳۹۰ دلار اعلام شده است که قیمت آن برای یک دوره درمانی ۵ روزه حدود ۲۳۴۰ دلار خواهد بود، اما اگر شرک‌های خصوصی قصد عرضه این دارو را داشته باشند، داروی رمدسیویر به ازای هر شیشه کوچک حدود ۵۲۰ دلار قیمت خواهد داشت که قیمت آن برای یک دوره درمانی ۵ روزه حدود ۳۱۲۰ دلار می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت آمریکایی گیلیاد، مصرف این دارو باعث می‌شود تا دوران بستری بیماران مبتلا به کرونا کاهش پیدا کند، در واقع این دارو با کاهش زمان بستری بیماران و بهبود سریع‌تر آنها، باعث صرفه‌جویی ۱۲ هزار دلاری برای دولت‌ها خواهد شد.

شرکت گیلیاد با هدف درمان بیماری‌های ویروسی ابولا و عفونت‌های ویروس ماربورگ به تولید داروی رمدسیویر روی آورد، اما استفاده از آن برای درمان بیماری تک رشته‌ای نظیر مرس، سارس و ویروس کرونا نشان داد که این دارو کارآمد بوده و برای شرایط فعلی بسیار مناسب است. از این رو این شرکت طبق مجوزی که از سازمان تنظیم مقررات دارویی آمریکا دریافت کرد توانست آن را روی بسیاری از داوطلبان مورد آزمایش قرار دهد که نتیجه آن نیز موفقیت‌آمیز بوده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشین
  امروز یه پیامک کلاهبرداری تحت عنوان “برای جلوگیری از باطل شدن بن خود فوری تماس بگیرید”دریافت کردم
  که بهم گفتن در قرعه کشی سالانه برنده خودرو شدم
  و بایستی تا ۱۵ یا ۲۰ دقیقه دیگه یک میلیون تومان به شماره حسابی که فرستادن ارسال کنم

  خوااااهشن این خبر رو منتشر کنین چون من توی اینترنت گشتم و گفته بودن که روش جدید کلاهبرداریه

 2. بااین اوصاف پولدارا زنده میمونن ندار ها میمیرن

 3. داروی درمان کرونا باید رایگان در اختیار مردم قرار بگیره یا نهایتا با قیمت پایین که همه بدونن تهیه کنن

 4. چخبره بابا ۴۲ میلیون آخه 😐😐😐

 5. تو ایران سنگ قبر کلا ۵ میلیون قیمتشه فک کنم مرگ کم هزینه تر باشه