جزئیات تغییر مدیر عامل اچ تی سی

بنا به اخبار رسیده ، کمپانی اچ تی سی مدیر عامل خود را کنار گذاشته است. با اینکه با ورود اسمارت فون های سری وان اچ تی سی ( HTC One M7 و HTC One M8 ) به بازار روند نزولی درآمد های HTC کمی رو به بهبودی می رفت اما این شرکت در سال های گذشته تحت مدیریت پیتر چو ( P.Chou ) با مشکلات بزرگ مالی و مدیریتی دست به گریبان بوده است.چندین مدیر ارشد این شرکت استعفا دادند و گزارشات مالی هم ضررهای پشت سر هم و بزرگ این شرکت را اعلام میکردند.

به هر حال اکنون وقت آن رسیده که آقای چو جای خود را به فرد لایق‌تری بسپارد.هنوز چند روزی بیشتر از معرفی پرچم دار جدید این شرکت یا همان HTC One M9 نگذشته است ، این کمپانی اعلام کرده که خانم شِر ونگ (C. Wang)، رییس هیئت مدیره کنونی اچ‌تی‌سی و از موسسین اصلی این شرکت، جای چو را خواهد گرفت. ( ونگ و چو در سال 1997 اچ‌تی‌سی را تأسیس کرده بودند )

Peter Chou Cher Wang htc

خانم شِر ونگ ( مدیر عامل جدید اچ تی سی ) در سمت راست و آقای پیتر ونگ ( مدیر عامل پیشین اچ تی سی ) در سمت چپ

این اتفاق با توجه به دخالت مستقیم ونگ در رویه مدیریتی این شرکت طی دو سال اخیر، چندان عجیب به نظر نمی‌رسد. چو بیش از آنکه یک مدیر باشد، مرد تولید محصولات جدید و مشتری‌پسند است و در دوره مدیریتی وی محصولات جذابی چون اکشن‌ کم‌ RE Camera و هدست واقعیت مجازی RE Vive به بازار معرفی شده است.

چو از این پس مسئولیت بخش جدیدی از اچ‌تی‌سی به نام Future Development Lab را بر عهده خواهد داشت که به گفته این شرکت “بررسی شانس‌های رو به رشد آینده‌ی اچ‌تی‌سی” را بر عهده خواهد داشت.

خانم ونگ در رابطه با سمت جدیدش در HTC، چنین می گوید:

به عنوان کسی که کارآفرینی در وجودش نهادینه شده، بابت موقعیت ها و فرصت هایی که پیش رو است، بسیار هیجان زده هستم. باعث افتخار من است که این سمت را بر عهده بگیرم و مرحله بعدی توسعه HTC را شکل دهم.

رشد سرمایه‌های مالی اچ‌تی‌سی از سال اخیر با دخالت ونگ حاصل شده است و محصولات جدید و پر سر و صدایی چون دستگاه واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی RE Vive از تلاش‌های چو حاصل شده است. به نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی بار دیگر تصمیم درستی اتخاذ کرده است.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*