نگاهی به شیوه رمزگذاری جدید سامسونگ در گلکسی اس ۶ و کلکسی اس ۶ اج

تلفن همراه ، گجتی شخصی است که ممکن است اطلاعات خصوصی فراوانی بر روی آن داشته باشیم.خصوصا در اسمارت فون های امروز که فضا و امکانات بسیاری برای نگهداری و انتقال اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهند و بسیار مهم است که هر کسی نتواند به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشد.به همین علت کمپانی های سازنده روش های مختلفی برای رمزگذاری بر روی گوشی های هوشمند ابداع کرده و روی محصولات خود قرار داده اند.

از جمله این روش ها که در گوشی های امروزی معمول است می توان به رمزگذاری از طریق اثر انگشت، اسکنر قرنیه چشم، رمزهای پترنی ، رمزگذاری ضربه ای و همچنین رمزگذاری عددی اشاره کرد اما در کنار این روش ها شرکت سامسونگ در سری جدید پرچمدار خود موسوم به سامسونگ گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج روش جدیدی از رمزگذاری با نام رمزگذاری جهت دار (Direction Lock) نیز در نظر گرفته است که با کشیدن چهار الی هشت بار صفحه نمایش به جهت دلخواه میتوانید یک شیوه رمزگذاری امن دیگر را نیز در گوشی هوشمند خود تجربه کنید.

direction-lock

البته گفتنی است این روش با توجه به وقت گیر بودن مدت زمانی حدود دو ثانیه برای رمزگشایی نیاز خواهد داشت. برای فعال سازی این امکان جدید می توانید در منوی تنظیمات به قسمت Accessibility مراجعه کنید.

منبع : sammobile

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*