پورت های dock اپل بازنشسته می شود

 


شاید یکی از ویژگی های تجهیزات اپل استفاده از پورت مخصوص و عجیب و غریب آن است. موردی که بر خاص بودن استفاده از چنین گجت هایی بیش از پیش می افزاید. اما راستش تازه داشتیم با این پورت 30 پینی عجیب و غریب  عادت می کردیم که متوجه شایعات تازه ایی شدیم. بله به زودی شکل تازه و رژیم گرفته تری از این پورت را بر روی محصولات سیب خوشمزه شاهد خواهیم بود.
بر اساس گزارشی که سایت iMore منتشر کرده است، یکی از وبلاگ های فعال در زمینه پوشش اخبار سیب گاز زده،  اپل می کوشد تا در نسل آینده محصولات خود پورت dock جدیدی را عرضه نماید که از حیث اندازه کوچکتر از نمونه فعلی بوده و فضای کمتری را بر روی دستگاه اشغال می نماید. رویه ای که قبلاً آن را در کوچکتر کردن محل قرارگیری سیم کارت و  آیفون شاهد بوده ایم.

اگر انتظار داشتید که بعد از مرگ استیو جابز، دوستانش خیانت کنند و پورت های Thunderbolt و Micro USB استاندارد را به آیپد و آیفون خود بیافزایند، کور خوانده اید! در عوض اپل می کوشد تا با توسعه هر چه بیشتر خدماتی چون iCloud و همگامسازی های Wi-Fi بر پختگی بیشتر راهکار شبکه خود افزوده و استفاده از پورت های اتصال را هر چه بیشتر کمرنگ نماید.

اما نکته جالب اینجاست که تولید کنندگان ابزارهای جانبی باید تا عرضه این پورت جدید صبر پیشه کرده و بعد از آن به ساخت لوازم اضافی چون بلندگو، هدفون، تجهیرات ورزشی و سایر مواردی از این دست اقدام کنند. از سوی دیگر هنوز زمان مشخصی برای عرضه این پورت جدید از سوی اپل اعلام نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*