فناوری جدید یاهو صفحه نمایش های لمسی را به اسکنر بیومتریک تبدیل می کند

حفاظت از اطلاعات ، یکی از موارد مهم در استفاده از گجت های همراه امروزی نظیر اسمارت فون ها و تبلت هاست.همین موضوع باعث شده تا محققان بسیاری در سراسر جهان بر روی ابداع روش های جدید و کاربردی برای احراز هویت در این ابزارهای دیجیتال کار کنند.اکنون تیم تحقیقاتی کمپانی یاهو با الگوبرداری از سیستم اسکن اثر انگشت ، موفق به ابداع یک فناوری جدید با نام BodyPrint برای احراز هویت افراد شدند که صفحه نمایش های لمسی را به اسکنر بیومتریک تبدیل می کند.

در این روش ، برخی از اعضا بدن کاربر همچون گوش، مشت، کف دست و … توسط صفحه نمایش لمسی خازنی گوشی یا تبلت ، اسکن می گردد.

با توجه به پایین بودن رزولوشن صفحات نمایش نسبت به اسکنرهای اثر انگشت و … نیاز هست تا سطح وسیعی از بدن همچون کف دست و پنج انگشت یا گوش بر روی صفحه نمایش قرار گیرند. از این روش احراز هویت علاوه بر حفاظت از گوشی های هوشمند می تواند در موارد مختلفی همچون امکان پاسخگویی به تماس های خارجی تنها در صورت قرار گرفتن گوشی بر روی گوش صاحب آن گوشی و یا حفاظت از فایل ها در برابر استفاده سایرین از دستگاه استفاده نمود.

BodyPrint-1

سیستم BodyPrint در کنفرانسی با نام تعامل انسان و کامپیوتر در نمایشگاهی در شهر سئول کره جنوبی معرفی گردید و توانست در ۱۲ تست مختلف با ۹۹.۹۸ درصد صحت عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد.

ویدئویی که در ادامه می بینید روش استفاده از Bodyprint را برای تایید کاربر (از طریق تشخیص گوش) پیش از پاسخگویی به تماس دریافتی نشان می دهد. تردیدی نیست که این فناوری درست مانند حسگرهای سنتی اثر انگشت از پتانسیل کافی برای به کارگیری در موارد گوناگون برخوردار است و باید دید که در آینده، سیستم عامل های موبایل چگونه از آن بهره می گیرند.

منبع :androidauthority & engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*