جایزه نقدی مایکروسافت برای هک کردن مرورگر اسپارتان

همانطور که اطلاع دارید ، مایکروسافت مدتی است که دست از تمرکز بر روی توسعه مرورگر منفور و تحمیلی اینترنت اکسپلورر برداشته و در حال کار بر روی مرورگر وب جدید خود با نام رمز اسپارتان ( Spartan ) است.مایکروسافت بتازگی نسخه آزمایشی این مرورگر جدید را که قرار است در ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار بگیرد را منتشر کرده و حالا اعلام نموده به تمام افرادی که بتوانند حفره‌ای امنیتی در این مرورگر پیدا کنند یا در واقع موفق به هک کردن اسپارتان شوند ، جایزه‌ی نقدی خواهد داد.

این موضوع بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت بر روی نسل جدید سیستم‌عامل خود مانور زیادی می‌دهد و شاید بخش اصلی تمرکز این شرکت، روی نسخه‌ی موبایلی از سیستم‌عامل خود می‌باشد. با این وجود، افرادی که بتوانند در مرورگر جدید مایکروسافت، حفره‌های امنیتی را کشف و به مایکروسافت گزارش دهند، تا ۱۵۰۰۰ دلار، بسته به نوع گزارش آنها، جایزه دریافت خواهند نمود.

این برنامه از تاریخ ۲۲ آوریل آغاز و تا ۲۲ ژوئن ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین، مبالغی که مایکروسافت در مورد گزارش‌های مختلف ارائه خواهد نمود نیز در جدول زیر آمده که می‌توانید آن را مشاهده نمایید:

spartan-hack

از جمله ویزگی های اسپارتان که در نسخه آزمایشی آن دیده شده میتوان به یکپارچه‌سازی و همگام‌‌سازی این مرورگر با کورتانا دستیار صوتی مایکروسافت اشاره کرد که در قالب تکنولوژی Ask Cortana نمود یافته است.همچنین قابلیت یادداشت نکته یا متن در کنار صفحات وی با استفاده از قلم یا ماوس.کاربران می‌توانند تا حاشیه‌نویسی ‌روی صفحات را با ‌تکنولوژی Web Note به اشتراک بگذارند و صفحات حاشیه نویسی شده در بسیاری از مرورگرهای قابل مشاهده است.

این مرورگر جدید قابلیتی با نام Reading View دارد که صفحات وب را در حالتی قرار می‌دهد که مطالعه آن‌ها برای کاربر ساده‌تر باشد و همچنین آن‌ها را قادر به ذخیره صفحات برای مطالعه آتی می‌کند.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*