آخرین تصاویر ارسالی فضاپیمای مسنجر قبل از شیرجه مرگبار در سیاره عطارد

فضاپیمایی مسنجر پیش از خودکشی برنامه ریزی شده بر سطح سیاره عطارد ،آخرین تصاویر خود از این سیاره اسرار آمیز را به زمین ارسال کرد.مسنجر ، اولین ساخته دست بشر است که در مدار سیاره عطارد به گردش در آمده و تاکنون اطلاعات و تصاویر بسیار مهمی از این سیاره به زمین مخابره کرده است.فضاپیمایی مسنجر ناسا که از ماه مارس سال ۲۰۱۱ تا امروز در حال گردش به دور عطارد است ، با پایان یافت سوخت خود اکنون به پایان ماموریتش رسیده و امروز با یک شیرجه مرگبار بر روی سطح سیاره عطارد خودکشی خواهد کرد.

این سفینه ناسا با نام “مسنجر” قبل از خودکشی و برخورد برنامه ریزی شده با سطح عطارد امروز یعنی- پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت – این تصاویر زیبا را از عطارد مخابره کرده است.

pia19419عطارد نزدیک ترین سیاره منظومه شمسی به خورشید و کوچکترین سیاره این مجموعه است.

این سفینه از یک دهه پیش تاکنون فعالیت می کرد و در ۴ سال اخیر نیز به دور عطارد می گشت  این در حالی است که تاکنون هیچ سفینه ای به سطح عطارد نرفته است.

colormercury_lg

این سفینه ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد و با سرعت ۸ هزار ۷۵۰ مایل در ساعت به سطح عطارد برخورد خواهد کرد تا به عمر این سفینه پایان داده شود.این سفینه در مدت فعالیت خود توانست به سوالات زیادی درباره عطارد پاسخ دهد .مسنجر امروز به هنگام برخوردش با سطح عطارد،حفره بزرگی را ایجاد خواهد کرد و درون آن حفره به خواب ابدی خواهد رفت.

ویدیوی توسط تصاویر شگفت انگیز فضاپیمای مسنجر از سیاره عطارد تهیه شده است :

منبع:nasa

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چطور ممکنه؟ عطارد که دمای بسیار بالایی داره

  2. لینک دانلود نداره حیف شد