بزرگترین عکس دنیا با ۳۶۵ میلیارد پیکسل به ثبت رسید

یک عکاس حرفه ای با نام Filippo Blengini با پشتیبانی شرکت کانن (Canon کمپانی معروف سازنده دوربین های عکاسی ) در قالب پروژه ای به نام in2white  دو هفته را در مرتفع ترین قله در رشته کوه آلپ با نام ” مون بلان ” ( Mont Blanc ) برای ثبت بزرگترین عکس دنیا با ۳۶۵ میلیارد پیکسل گذرانده است.

این عکاس طی ۱۵ روز در سرمای منفی ۱۴ درجه ، ۷۰.۰۰۰ بار دکمه شاتر دوربین EOS 70D کانن را فشار داده تا موفق به تهیه بزرگترین عکس تاریخ شود.جالب است بدانید این تصویر ۳۶۵ میلیارد پیکسلی حدود ۴۶ ترابایت فضای ذخیره سازی را به خود اختصاص داده است.ماحصل این کار ثبت ۷۰ هزار عکس از قله زیبای مون بلان بود که با چسباندن این عکس ها به هم بزرگترین عکس گرفته شده در تاریخ شکل گرفت.

پیش از این رکورد بزرگترین عکس گرفته شده نمونه ای ۷۰ گیگاپیکسلی از بوداپست بود.همچنین در سال ۲۰۰۹ یک تصویر ۲۹ گیگاپیکسلی از شهر درسدن در کشور  آلمان به ثبت رسیده بود.اما حالا این عکس ۳۶۵ میلیارد پیکسلی رکوردار تصاویر غول پیکر در جهان شده است.

این تصویر در قالب یک توصیر پانورامای ۳۶۵ گیگاپیکسلی در وب سایت رسمی این پروژه قرار گرفته که گشت و گذار در آن آنقدر لذت بخش است که می تواند ساعت ها شما را به خود مشغول کند.

منبع : gizmodo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. خیلی باکیفیت 👌👌👌🖤

  2. پناه بر خدا، ابهت پیکسل رو بردن زیر سوال، اخه یعنی چی من هر روز با دوربین دوازده مگاپیکسلی گوشیم شارپ ترین عکس هارو ثبت میکنم لذت میبرم، حالا ببین اینا چیکار میکنن با ۳۶۵ میلیارد پیکسل!!! مثل رویا میمونه این حرف شایدم جوک باشه!!!

  3. عکساش خوب به هم نچسبیده لبه داره