بریلو (Brillo) سیستم عامل گوگل برای اینترنت اشیا

یکی از پلتفرم هایی که نیاز بود گوگل وارد آن شود سیستم عاملی برای گجت های اینترنت اشیا یا Internet of Things است که اکنون گوگل قرار است با بریلو (Brillo) این دستگاه ها را مدیریت نماید.Brillo سیستم عامل جدید گوگل برای اینترنت اشیا است که شب گذشته در کنفرانس گوگل I/O 2015 معرفی گردید.

اندروید، رایج‌ترین سیستم عاملی که در بسیاری از پلتفرم‌ها و دستگاه‌های هوشمند در حال اجرا است. اما یکی از کمبودهای این سیستم عامل، حضور آن در پلتفرم اینترنت اشیا است. در واقع تا به حال دستگاه‌ها و سنسورهایی برای این سیستم عامل طراحی نشده که بتواند به آسانی ارتباط بین دستگاه‌ها را میسر کرده و به حافظه‌ی کمتری برای اجرا نیاز داشته باشد.حالا Brillo آمده تا دستگاه های اینترنت اشیا را مدیریت کند.

به گفته گوگل، بریلو زیر مجموعه ای از سیستم عامل اندروید خواهد بود و در واقع نسخه ویژه ای از این سیستم عامل است که برای دستگاه‌های با توان محاسباتی و مصرف انرژی پایین‌تر طراحی شده است. این سیستم عامل از وای‌فای، بلوتوث انرژی پایین و تعدادی دیگر از ویژگی‌های سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کند. بنابراین دستگاه‌های اینترنت اشیا دسترسی بسیار بالا و منظمی به یکدیگر و اینترنت خواهند داشت.

علاوه بر این، گوگل از زبان جدیدی به نام Weave رونمایی کرد که به گفته این شرکت زبان عمومی و مشترک دستگاه‌های اندرویدی مانند گوشی‌های هوشمند و اینترنت اشیا خواهد بود. تمامی دستگاه‌های اندرویدی می‌توانند با این زبان مشترک و از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دستگاه‌های اندرویدی به شکل اتوماتیک دستگاه‌های مجهز به Weave و بریلو را شناسایی خواهند کرد. زمان انتشار این زبان مشترک نیز در سه‌ماهه چهارم سال خواهد بود.

گوگل پس از خرید شرکت Nest در سال گذشته سکوت معناداری پیرامون طرح و برنامه‌های خود در حوزه اینترنت اشیا داشته، اما به نظر می‌رسد حالا وقت آن رسیده که شعار “اندروید در همه جا” کنفرانس سال گذشته در سال جدید معنای روشن‌تری به خود بگیرد.انتظار می‌رود این پلتفرم در دستگاه‌هایی با رم کمتر به خوبی اجرا شود.نسخه پیش نمایش این سیستم عامل در سه‌ماهه سوم سال در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*