حتما ببينيد : 13 ميليارد سال تکامل هستي در يک ويديوي 4 دقيقه اي

universe

محققين علوم اختر فيزيک دانشگاه MIT با همکاري دانشمندان  دانشگاه هاروارد موفق به شبيه سازي روند تکامل 13 ميليارد ساله تکامل هستي از لحظه انفجار بزرگ ( بيگ بنگ )  تا کنون شدند.

universe

دانشمندان اين سير تکامل 13 ميليارد ساله را در يک ويديو بسيار شگفت انگيز 4 دقيقه اي به نمايش در آورنده اند که در ادامه شما را به ديدن اين ويديو دعوت مي کنيم.با گجت نيوز همراه باشيد.

 با استفاده از شبیه‌سازی رایانه‌ای موسوم به Illustris، نخستین جهان مجازی واقعی طراحی شده که قادر به بازسازی تکامل کیهان در 13 میلیارد سال قبل با وضوح بی‌سابقه است.

محققان برای طراحی این برنامه بیش از 5 سال زمان صرف کردند؛ در این شبیه‌سازی از یک برنامه رایانه‌ای پیچیده برای بازسازی تکامل جهان با صحت بالا استفاده شده است که شامل ماده معمولی و ماده تاریک با استفاده از 12 میلیارد پیکسل سه‌بعدی است.

محاسبات واقعی در مدت 3 ماه با استفاده از 8000 واحد پردازش مرکزی (CPU) – با پردازش موازی – انجام شد؛ در صورت استفاده از یک رایانه‌ معمولی، محاسبات بیش از 2000 سال بطول می‌انجامید.

شبیه‌سازی از 12 میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang) آغاز شده و تا به امروز ادامه پیدا می‌کند؛ اخترشناسان بیش از 41 هزار کهکشان را در مکعب فضای شبیه‌سازی شده محاسبه کردند.

شبیه‌سازی Illustris، ترکیب واقعی از کهکشان‌های مارپیچی مانند کهکشان راه%