حتما ببینید : ۱۳ میلیارد سال تکامل هستی در یک ویدیوی ۴ دقیقه ای

universe

محققین علوم اختر فیزیک دانشگاه MIT با همکاری دانشمندان  دانشگاه هاروارد موفق به شبیه سازی روند تکامل ۱۳ میلیارد ساله تکامل هستی از لحظه انفجار بزرگ ( بیگ بنگ )  تا کنون شدند.

universe

دانشمندان این سیر تکامل ۱۳ میلیارد ساله را در یک ویدیو بسیار شگفت انگیز ۴ دقیقه ای به نمایش در آورنده اند که در ادامه شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کنیم.با گجت نیوز همراه باشید.

 با استفاده از شبیه‌سازی رایانه‌ای موسوم به Illustris، نخستین جهان مجازی واقعی طراحی شده که قادر به بازسازی تکامل کیهان در ۱۳ میلیارد سال قبل با وضوح بی‌سابقه است.

محققان برای طراحی این برنامه بیش از ۵ سال زمان صرف کردند؛ در این شبیه‌سازی از یک برنامه رایانه‌ای پیچیده برای بازسازی تکامل جهان با صحت بالا استفاده شده است که شامل ماده معمولی و ماده تاریک با استفاده از ۱۲ میلیارد پیکسل سه‌بعدی است.

محاسبات واقعی در مدت ۳ ماه با استفاده از ۸۰۰۰ واحد پردازش مرکزی (CPU) – با پردازش موازی – انجام شد؛ در صورت استفاده از یک رایانه‌ معمولی، محاسبات بیش از ۲۰۰۰ سال بطول می‌انجامید.

شبیه‌سازی از ۱۲ میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang) آغاز شده و تا به امروز ادامه پیدا می‌کند؛ اخترشناسان بیش از ۴۱ هزار کهکشان را در مکعب فضای شبیه‌سازی شده محاسبه کردند.

شبیه‌سازی Illustris، ترکیب واقعی از کهکشان‌های مارپیچی مانند کهکشان راه%