خالق بازی pinball در سن ۱۰۰ سالگی در گذشت

 


آقای Steve Kordek که خالق بازی  pinball  نامیده می شد در سن ۱۰۰ سالگی در گذشت .آقای Kordek که در منطقه Park Ridge شهر شیکاگو ، بخش النوییز ( Illinois)  زندگی میکرد ، در روز ۱۹th February طبق گزارش پزشکی  بیمارستان در گذشت .


نام کامل او   Steven Francis Kordek  ،  متولد ۲۶ ماه December  سال ۱۹۱۱ بود .
او خالق بازی pinball  و همچنین سازنده ماشین های  معروف دوتیغه و شش تیغه  pinball  بود که به محبوب ترین وسیله بازی در آمریکا و سپس تمام  دنیا تبدیل شد .بازی که نزدیک به نیم قرن است کنار ما و دوش به دوش ما سال های عمر خود را پشت سر می گذارد و هیج وقت از هیجان  و مفرح بودن ان کم نمی شود.

 


بازی pinball  در سال ۱۹۴۰ برای اولین بار معرفی شد و در سال ۱۹۴۸ در شیکاگو به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت و توانست در کمتر از دو سال شهرت جهانی پیدا کند .به طوری که هم اکنون مسابقات و لیگ های جهانی ان در بعضی کشور ها برگزار میشود و طرفداران و هواداران پروپاقرصی دارد.
Kordek همچنین بازیهای دیگری مثل space race-inspired Space Mission ساخت که الهام گرفته از مسابقات اتومبیل رانی گراند پری بود و همچنین یک نوع بازی شبیه به پوکر با نام Pokerino نیز طراحی و ابداع کرد .او در طول زندگی خود بیش از ۱۰۰ مدل از انواع  مختلف ماشین های pinball  را ابداع و روانه بازار کرد.

 


در مصاحبه ای که در روزنامه New York Times در سال ۱۹۷۷ با او انجام شد او اعلام کرد که در اینده بازی ها تحت تاثیر گرافیک های سینمایی و محاسبات کامپیوتری قرار خواهند گرفت ! گویا او چنین روزی را پیش بینی کرده بود که بازیهای ۳D  با گرافیک های چشم نواز و رنگ بندی های زیبا ساخته و منتشر شوند .
هرچند به اندازه کافی زندگی کرد که این روز هارا با چشم خود ببیند و لذت ببرد .

روحش شاد و یادش گرامی باد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*