آیا آیفون بعدی بدون نوارهای پلاستیکی آنتن عرضه خواهد شد؟!

یکی از مشکلات ظاهری آیفون ۶ اپل ، دو نوار پلاستیکی در قسمت پشت آن است که طراحی فلزی یکدست پشت گوشی را برهم زده است.این نوار ها در واقع محل قرارگیری آنتن گوشی است و اگر جنس این نوار از پلاستیک نمی بود دریافت و ارسال سیگنال با مشکل مواجه می شد.حالا گزارش شده که اپل به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که بر اساس آن ، با ترکیبی از مواد چند فلز را که به آنودایز فلز شباهت دارند این مشکل را احتمالا در آیفون بعدی رفع خواهد کرد.

گفته می شود جنس این ماده به گونه ایست که فرکانس های رادیویی به راحتی از آن عبور می کنند و هیچ اختلالی در انتقال سیگنال های وایرلس بوجود نمی آید.

از آنجایی که فرکانس های رادیویی نمی توانند به راحتی از فلز عبور کنند، استفاده از این مواد در ساخت دستگاه هایی که از امواج الکترومغناطیس استفاده می کنند چندان مطلوب نیست. از این رو، استفاده از مواد غیرفلزی می تواند علاوه بر رفع این مشکل، طراحی یکنواخت ویکپارچه ای را برای گوشی های آیفون به دنبال داشته باشد.

iphone-antenna-bands-1

گفته می شود از این تکنولوژی علاوه بر جایگزینی نوارهای آنتن در گوشی های آیفون، در سایر محصولات این شرکت که در آینده روانه بازار خواهند شد استفاده خواهد شد.

منبع : businessinsider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*