بلک بری در فکر تولید گوشی های بدون باکتری برای استفاده در مراکز بهداشتی

هیچ شکی نیست که مشتریان گوشی های بلک بری از همان اول هم افرادی خاص بوده اند که محصولات این شرکت را به واسطه امنیت بالا در حفاظت از اطلاعات خریداری میکردند.حالا که بلک بری بسیاری از مشتریان خود را از دست داده و دوران سختی را تجربه می کند ، دوباره می خواهد با تولید گوشی هایی منحصر به فرد قشر خاصی را به خرید محصولات خود ترغیب کند.آخرین حرکت این کمپانی در راستای این سیاست تولید گوشی های بدون باکتری یا Antibacterial برای استفاده در مراکز بهداشتی نظیر بیمارستان هاست.

Aviv Gladman سرپرست اطلاعات پزشکی در مرکز سلامت Mackenzie Health می گوید:

جلوگیری از انتقال باکتری ها و عفونت ها توسط بیماران به خارج و داخل بیمارستان مساله بسیار مهمی است. تصور کنید پرستاران و دکترها برای ورود و خروج از بیمارستان گوشی های خود را با الکل تمیز کنند تا از شیوع باکتری ها در فضای بیمارستان جلوگیری شود. نتایج تحقیقی که اخیرا صورت گرفته نشان می دهد ۲۰ الی ۳۰ درصد از باکتری ها توسط گوشی و نوک انگشتان دست منتقل می شوند. Gladman می گوید عفونت هایی که بیماران را به بیمارستان می کشاند یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در بیمارستان هاست.

مدیر عامل بلک بری معتقد است کارکنان بیمارستان می توانند با استفاده از گوشی های بدون باکتری بلک بری، وقت کمتری برای ضدعفونی کردن دستگاه ها صرف کنند. John Chen از همکاری اخیرش با Cisco و ThoughtWire خبر داده است. این سه شرکت تصمیم دارند سیستمی دستی برای هشدار و پیام رسانی به پرستاران و دکترها تهیه و یک نرم افزار مجزا تولید کنند.

با تمام این تفاسیر جالب است بدانید این طرح جدید بلک بری فعلا در حد حرف بوده و هنوز هیچ اقدام عملی برای طراحی و تولید چنین گوشی هایی از سوی بلک بری انجام نشده است.

 منبع :  popsci 

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*