شرکت ایتالیایی فروشنده نرم‌افزارهای جاسوسی به دولت ها هک شد !

Hacking Team نام شرکتی ایتالیایی است که نرم‌افزارهای جاسوسی برای شنود کامپیوترها و تلفن‌ها را به دولت‌ها می‌فروشد.جالب است بدانید به تازگی خود این کمپانی مورد حمله گروه هکری ناشناسی قرار گرفته و اطلاعاتش هک شده است.

به گفته سخنگوی شرکت Hacking Team ، این شرکت قربانی موجی از حملات آن‌لاین شده و شماری از اسناد آن از بانک اطلاعاتی به سرقت رفته است.یک مقام دیگر این شرکت خبر هک را تائید کرده و گفته افراد مسئول در این خرابکاری بازداشت خواهند شد.البته بلافاصله این پیام از حساب این فرد پاک شد و کل شناسه او از توییتر حذف شد.

بر اساس گزارشات رسیده ، هکرهایی که به این شرکت حمله کرده‌اند حدود ۴۰۰ گیگابایت اطلاعات را به سرقت برده‌اند.هکرها در ابتدا، اطلاعات به سرقت رفته را در توییتر شرکت Hacking Team که نام کاربری آن را تغییر داده بودند، منتشر کردند. این اطلاعات شامل پرونده‌های داخلی و کد منبع برخی نرم افزار های این شرکت بوده است.

از دیگر اسناد به سرقت رفته، لیست کشورهایی است که نرم‌افزار داوینچی، مهم‌ترین نرم‌افزار تولیدی این شرکت را خریده‌اند.در این لیست نام کشورهایی نظیر : جمهوری آذربایجان، شیلی، مصر، قزاقستان، روسیه، عربستان سعودی، اسپانیا و سودان به عنوان مشتری این شرکت دیده می شود.

ناگفته نماند شناسه‌های کارمندان این شرکت به همراه کلمات عبور آنها نیز توسط این هکرها افشا شده‌ است.

ای‌میل‌های این شرکت همچنین نشان داد که سازمان‌های اطلاعاتی از این نرم‌افزار برای جاسوسی از خبرنگاران و فعالان استفاده می‌کنند.فعالان حقوق بشر شرکت Hacking Team را متهم کرده‌اند که ابزارهای جاسوسی به دولت‌هایی می‌فروشد که سابقه نامناسبی در زمینه حقوق بشر دارند.گزارشگران بدون مرز هم شرکت Hacking Team را یکی از “دشمنان اینترنت” معرفی کرده است.اما این شرکت مستقر در میلان ایتالیا می‌گوید که نرم‌افزارهای این شرکت قانونی هستند و پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی از آن در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*