تماشا کنید : نحوه عملکرد سیستم امنیتی Windows Hello در ویندوز ۱۰

امنیت ، یکی از بخش هایی است که مایکروسافت ادعا می کند در ویندوز ۱۰ تمرکز ویژه ای بر آن داشته است.این شرکت می گوید که تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت کاربران این سیستم عامل انجام داده است.یکی از قابلیت های امنیتی جدید در ویندوز ۱۰، Windows Hello نام دارد که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به رمز عبور وارد محیط ویندوز شوند.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا با Windows Hello بیشتر آشنا شده و نحوه عملکرد این سیستم امنیتی را در یک ویدیو تماشا کنیم.

از عدم استفاده از رمز عبور گفتیم! این بدان معنا نیست که ضریب امنیتی افت می کند بلکه با این قابلیت، سطح امنیتی دستگاه چندین برابر افزایش می یابد! زیرا Windows Hello از روش های بیومتریک مانند اسکن اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم و اسکن چهره کاربر جهت وارد شدن به محیط ویندوز استفاده می کند و در حال حاضر نمی توان تحت هیچ شرایطی با ترفند های مختلف از آن عبور کرد و تنها خود کاربر مورد تایید آن است!

مایکروسافت در وبلاگ ویندوز، درباره این ویژگی توضیحاتی ارائه کرد که بخشی از آن را در زیر می خوانیم:

با استفاده از قابلیت Windows Hello، شما می توانید تنها با نشان دادن چهره خود به دوربین رایانه و یا قرار دادن انگشت خود بر روی اسکنر اثر انگشت، به راحتی شناسایی شده و وارد محیط ویندوز شوید. استفاده از این قابلیت در مقایسه با تایپ رمز عبور راحت تر بوده و ضریب امنیتی بالاتری دارد. این قابلیت سیستم را قادر می سازد تا هنگام استفاده از برنامه های مهم، داده های سازمانی و داده های آنلاین نیازی به رمز عبور نداشته باشید.

امروز وب سایت WinSupersite ویدیویی از نحوه کارکرد این قابلیت را منتشر کرده که در نوع خود بسیار جالب است. شخصی که در ویدیو درباره این قابلیت توضیح می دهد، از یک دوربین ویژه که از RealSense اینتل بهره می برد استفاده کرده است. به لطف SDK های بیلد ۱۰۱۵۸، سخت افزار های جانبی که از RealSense اینتل استفاده می کنند، می توانند برای قابلیت Windows Hello و تشخیص چهره آن استفاده شوند. پیشنهاد می کنیم ویدیو زیر را از دست ندهید:

همان طوری که در ویدیو دیدید، این قابلیت بدون نقص کار می کند و به سرعت چهره کاربر را تشخیص می دهد. حتی هنگامی که کاربر سعی کرد تا با استفاده از یک تصویر وارد محیط ویندوز شود، Windows Hello تصویر را شناسایی نکرد! در بخش تنظیمات این قابلیت می توان سطح امنیتی را افزایش داد تا هنگام ورود به ویندوز از شما بخواهد که طرفین صورت را نیز به دوربین نشان دهید!

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: WINBETA

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*