شرکت SanDisk در ۱۰ سال گذشته بیش از ۲ میلیارد کارت حافظه microSD فروخته است !

کمپانی سن دیسک ( SanDis ) یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده کارت های حافظه در جهان است که طی ۱۰ سال گذشته موفق به فروش بیش از ۲ میلیارد کارت حافظه میکرو اس دی ( microSD ) شده است.

می توان گفت در یک دهه گذشته در هر ثانیه ۶ کارت microSD فروخته شده است و این کارت حافظه به طور میانگین در هر دوره سه ماهه توانسته یک میلیون واحد فروش داشته باشد. این در حالی است که کارت های حافظه استاندارد CompactFlash در طول سه سال توانسته به فروش یک میلیونی دست یابد.

کارت های حافظه microSD با اینکه همان اندازه کوچک خود را در طی سالیان گذشته حفظ کرده اند اما ظرفیت آن ها به صورت شگفت انگیزی افزایش یافته است، به طوری که کارت های اولیه این سری ظرفیتی برابر ۳۲ مگابایت داشتند و این مقدار در حال حاضر به ۲۰۰ گیگابایت رسیده است. یعنی رشدی ۶۲۵۰ برابری که بسیار جالب توجه می باشد (البته رقبای شرکت SanDisk توانسته اند کارت های حافظه ای با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت را نیز معرفی کنند). تغییر بزرگ اخیری که در طراحی این کارت های حافظه ایجاد شده در ابتدا با ورد کارت های ۱۲۸ گیگابایتی microSDXC UHS-I مشاهده شد. در این کارت های حافظه برای دستیابی به ظرفیت مورد نظر، از شانزده die حافظه استفاده شده است که هر کدام از یک موی انسان نازک تر می باشد.

سازنده این کارت های حافظه یعنی شرکت SanDisk، پیشرفت حوزه های مختلفی از تکنولوژی همانند دوربین های کوچک موسوم به اکشن کم (action cam) مانند GoPro را مدیون ارتقا فناوری ساخت کارت های حافظه microSD می داند که توانسته با ارائه ظرفیتی بالا برای ثبت فایل های تصویری ۴K در کنار حجم بسیار کم آن، به این امر کمک نماید. به علاوه، به اعتقاد تحلیل گران حدود ۷۵ درصد از تلفن های هوشمند موجود در بازار از کارت های حافظه microSD پشتیبانی می نمایند (البته امسال بیشتر گوشی های هوشمند رده بالا از این قابلیت برخوردار نمی باشند). همچنین گوشی های هوشمند Android One گوگل نیز برخلاف سری نکسوس از این کارت های حافظه پشتیبانی می نمایند.

SanDisk تخمین می زند که مجموع ظرفیت کارت های فروخته شده در این یک دهه به ۱۱,۱۰۳ میلیارد مگابایت می رسد، یعنی به طور میانگین ۱۰۰ مگابایت حافظه برای هر فرد ساکن در روی کره زمین!

منبع : gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*