اندروید M نسخه ۵.۲ خواهد بود نه ۶.۰ !

اوایل خرداد ماه امسال گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O از نسخه جدید سیستم عامل خود با نام اندروید M رونمایی کرد.نسخه اولیه این سیستم عامل از همان روز در اختیار توسعه دهندگان و تولید کنندگان قرار گرفت و نسخه نهایی اندروید ام هم تا پایان سال منتشر خواهد شد.طبق عادت گوگل ، هنوز به صورت رسمی مشخص نشده حرف M در این نسخه ابتدای چه کلمه ای می باشد و اندروید M نسخه ۶.۰ خواهد بود یا ۵.۲ ؟

با این حال محتمل ترین نام برای این نسخه از اندوید میلک شیک ( Milkshake ) پیش بینی شده و تا قبل از امروز نسخه آن را ۶.۰ تصور می کردیم.اما با توجه به اطلاعاتی که امروز منتشر شده به نظر می‌رسد ۵.۲ گزینه محتمل‌تری است.

اما چرا اندروید M نسخه ۵.۲ خواهد بود نه ۶.۰ ؟!

اندروید M قابلیت جدیدی به نام Demo Mode دارد که وقتی فعال شود، تمامی آیکون‌ها و نوتیفیکیشن‌های نوار وضعیت را مخفی می‌کند. اما وقتی که این قابلیت را فعال کنید، ساعت سیستم هم تغییر می‌کند. در این حالت ساعت به ۵:۲۰ تغییر می‌کند که نشان می‌دهد اندروید M نسخه ۵.۲ سیستم عامل موبایل گوگل خواهد بود.

Android-M-soft-version

در گذشته نیز گوگل از ساعت سیستم برای نمایش نسخه اندروید استفاده کرده بود. برای مثال، اندروید ۵.۰ با ۵:۰۰ و اندروید ۴.۴ با ۴:۴۰. در اسکرین‌شات زیر ساعت سیستم در حالت Demo Mode را می‌توان دید.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کسی گفته بود قراره اندروید ۶ باشه؟گوگل که هر ۶ ماه یبار اندروید نمیده :/