سریعترین خودروهای ۲۰۱۵ با قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار

در این مطلب لیستی از ۱۰ خودرو سال ۲۰۱۵ را مشاهده خواهید کرد که علاوه بر سرعت بالا و امکانات مناسب ، قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار دارند.ماشین هایی که البته در ایران به احتساب دلار ۳۳۵۰ تومان باید ۸۳ میلیون تومان قیمت داشته باشند اما با قیمتی بین ۱۵۰ تا ۱۸۰میلیون تومان در کشورمان به فروش می رسند !

به هر حال در این مطالب قصد نداریم تا مشکل گرانی بیش از حد خودرو در کشور را مورد بررسی قرار دهیم ، هرچند که موضوعی بسیار مهم و البته ناراحت کننده است.در ادامه شما را با سریعترین خودروهای ۲۰۱۵ با قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار آشنا خواهیم کرد.

۱) هیوندای سوناتا اکو ۱.۶L دوکلاچه اتوماتیک | شتاب: ۶/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۱۰۰ دلار

2015 Hyundai Sonata Eco

هیوندای سوناتا اکو مدل ۲۰۱۵ که بیش از هر زمان دیگری از المان‌های طراحی گیج‌کننده استفاده کرده، از یک پیشرانه منحصر به فرد برای خود بهره می‌برد که در آن یک موتور ۱۱/۶ لیتری توربوشارژر چهار سیلندر با قدرت ۱۷۸ اسب‌بخار با یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک ترکیب شده است. راحتی بی‌نظیر، ساختار مستحکم، کیفیت مواد به کار رفته، دینامیک رانندگی مناسب و قیمت متعادل، مدل «اکو» از سوناتا را تبدیل به یک گزینه جذاب برای مشتریان کرده است.

2015 Hyundai Sonata Eco
با اینکه این سیستم پیشرانه بر روی کاغذ، شرایطی ملایم و کمتر «وحشی» دارد، ولی به اندازه‌ای است که می‌تواند سوناتا را در مدت ۶/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برساند و آن را تبدیل به سریع‌ترین خودروی مدل ۲۰۱۵ با قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار کند.

۲) فولکس‌واگن گلف TSI 1.8L با گیربکس دستی ۵ در | شتاب: ۶/۸ ثانیه | قیمت پایه: ۲۲۱۱۵ دلار

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo

فولکس‌واگن گلف ۱.۸ TSI مدل ۲۰۱۵ با وزنی کمتر از ۱۳۶۰ کیلوگرم و با گیربکس دستی، در مدتی برابر ۶/۸ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که این زمان تقریباً یک ثانیه نسبت به مدل با گیربکس اتوماتیک کمتر است.

2015 Volkswagen Golf TSI Interior
این گلف حتی در شرایط رانندگی شدید در تست، مصرف سوختی برابر ۸/۷۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر از خود نشان داده است. این مصرف سوخت بهینه در کنار شرایط رانندگی بی‌عیب‌و‌نقص و قیمت مناسب، این گلف را تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین خودروهای دنیا کرده است.

۳) نیسان جوک AWD | شتاب: ۶/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۲۲۰۲۵ دلار

2015 Nissan Juke SL

نیسان جوک یک کراس‌اور ساب‌کامپکت است که با ارتفاع گلگیرهای بلند و همین‌طور خط پنجره‌ها، می‌خواهد سبک ظاهری خاصی برای خود ایجاد کند. همچنین درب عقب حبابی‌شکل و لنز خمیده چراغ‌های جلو و عقب که به سمت بالا اوج گرفته‌اند، از دیگر عناصر خاص در طراحی جوک هستند. در همین حال، جوک از نظر عملکرد نیز این قابلیت‌ را پیدا کرده که بتواند در این لیست قرار بگیرد.

2015 Nissan Juke SL
جوک خودروی کوچکی است و سرعت به طور پیوسته در آن احساس می‌شود. وقتی تست این مدل ۲۰۱۵ این خودرو انجام شد و آمار شتاب‌گیری آن بیرون آمد، بسیاری از زمان ۶/۹ ثانیه این خودرو تا رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت شگفت‌زده شدند.

۴) هوندا CR-V FWD | شتاب: ۷/۵ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۳۲۵ دلار

2015 Honda CR-V

بسیاری از خودروسازان ساخت مدل‌های شاسی‌‌بلند سریع را کنار گذاشته‌اند؛ ولی این دلیل نمی‌شود که لذت جولان‌ دادن در مسابقات صحرا و محو شدن در توده‌های خاکی بیابان و کویر را با سرعت بالا فراموش کنیم. در همین حال، شاسی‌بلندهای کراس‌اور امروزی مانند هوندا CR-V نیز وجود دارند که تقریباً تمام نیازهای مشتری را از این نوع وسیله نقلیه در کنار چشمه‌ای کوچک از عملکرد ارائه می‌دهند.

2015 Honda CR-V
هوندا CR-V با زمانی برابر ۷/۵ ثانیه که برای رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت نیاز دارد، از بسیاری از خودروهای هم‌کلاس خود سریع‌تر است و یکی از فاکتورهای بی‌شماری است که آن را از سایر رقیبان متمایز می‌کند.

۵) فولکس‌واگن گلف ۱.۸L TSI اتوماتیک ۵ در | شتاب: ۷/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۲۱۸۱۵ دلار

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo

فولکس‌واگن گلف ۱.۸L TSI از آن دسته خودروهایی است که وقتی در هفته اول با آن رانندگی می‌کنیم، با خود می‌گوییم که این خودرو تا ۵ سال دیگر هم به همین اندازه فوق‌العاده باقی خواهد ماند!

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo
بخش زیادی از این جادوی فولکس‌واگن در موتور توربوی ۱/۸ لیتری چهار سیلندر با قدرت ۱۷۰ اسب‌بخار نهفته است. قدرت خام و طبع بیش‌فعال این موتور باعث ثبات آن و ایجاد کمترین میزان تأخیر برای توربو می‌شود. این دومین «گلف» موجود در این لیست است که آخرین آن‌ها نیز نخواهد بود.

۶) هوندا فیت ۱.۵L با گیربکس دستی | شتاب: ۷/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۱۶۴۷۰ دلار

2015 Honda Fit

هوندا فیت از زمان حضور خود در دنیای خودرو در سال ۲۰۰۶، همیشه به عنوان گزینه‌ای اقتصادی مناسب برای همه مطرح بوده است. هنگامی که فیت برای مدل ۲۰۱۵ صاحب یک طراحی جدید شد، همه بیشتر نگران این بودند که چگونه می‌تواند دوباره به استانداردهای مدل‌های گذشته خود برسد.

2015 Honda Fit
هوندا برای مدل ۲۰۱۵ از فیت از یک موتور جدید ۱/۵ لیتری با آخرین طراحی‌ها، در کنار انژکتور مستقیم و بالا بادامک دوگانه (DOHC) استفاده کرده و با اضافه شدن ۱۴ اسب‌بخار به خروجی، قدرت موتور در مجموع به ۱۳۰ اسب‌بخار رسیده است. در نتیجه، هوندا فیت ۲۰۱۵ می‌تواند در زمانی برابر ۷/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برسد و جایگاهی مناسب را در این لیست از آنِ خود کند.

۷) فولکس‌واگن گلف TDI DSG اتوماتیک ۵ در | شتاب: ۷/۸ ثانیه | قیمت پایه ۲۴۲۶۵ دلار

2015 Volkswagen Golf TDI

در سال‌های دور، در زمان بحران نفتی، فولکس‌واگن گلف یک جواب «مکعبی» آلمانی به «اوپک» و هوندا CVCC محسوب می‌شد. شاید با خود فکر کنید که این مدل میراثی گذشته از مدل «ربیت» را به همراه دارد، ولی وقتی پشت فرمان یک گلف TDI می‌نشینید، قطعاً این فکر از ذهن شما بیرون خواهد رفت.

2015-volkswagen-golf-tdi
فولکس‌واگن گلف مجهز به گیربکس DSG که به معنای دوکلاچه و اتوماتیک بودن آن است، در مدت ۷/۸ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که این زمان به اندازه نیم ثانیه نسبت به برادر دیزلی دیگرش با گیربکس دستی سریع‌تر است. همچنین این موضوع که این مدل با پیشرانه دیزلی به این لیست راه یافته، بیانگر سطح پیشرفت این خودروی مسافری کامپکت دیزلی است.

۸) تویوتا کمری ۲.۵L | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه ۲۳۸۶۰ دلار

2016 Toyota Camry

تویوتا کمری پرفروش‌ترین خودروی موجود در امریکا است. ولی در همین حال، بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودرو از آن فراری هستند؛ چرا که نمی‌خواهند اتومبیل‌های شهری به این اندازه یک‌دست باشند.

2016 Toyota Camry
با این وجود، کمری با وزنی حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم، همچنان متین و استوار قدم برمی‌دارد. آکیو تویودا (Akio Toyoda)، خودش یک علاقه‌مند شایسته دنیای خودرو است و کمپانی‌ای را رهبری می‌کند که در خط مقدم ساخت خودروهای هیجان‌انگیز است. گوشه‌ای از این تلاش‌ها را زمانی درک می‌کنیم که با یک کمری مدل ۲۰۱۵ با موتور چهار سیلندر در عرض ۷/۹ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسیم.

۹) هیوندای سوناتا ۲.۴L اسپورت اتوماتیک | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۰۰۰ دلار

2015 Hyundai Sonata

هیوندای سوناتا از یک خودروی معمولی و خجالت‌زده به یک رقیب جدی در کلاس خود تبدیل شده و این کار را به شکلی شگفت‌انگیز، در زمانی نسبتاً‌ کوتاه انجام داده است. هر نسل از این خودرو تغییرات شگرفی نسبت به نسل قبلی خود ایجاد کرده است.

2015 Hyundai Sonata Sport

یکی از عوامل اصلی رشد هیوندای در دنیای خودرو، تأکید آن بر پیشرانه و همین‌طور تجهیز محصولات خود با قیمت نهایی منطقی بوده است. حتی حضور هیوندای سوناتا در این لیست که برای مدل ۲۰۱۵ آپدیت شده، اندکی تعجب‌برانگیز است.

۱۰) فورد فوکوس هاچ‌بک با گیربکس دستی | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۱۸۰۴۵ دلار

2015 ford focus hatchback

فورد به خاطر موتورهای جدید اکوبوست خود تحسین‌های زیادی را برانگیخته است. اکوبوست در واقع اصطلاح فورد برای استفاده از توربوشارژر است. با این حال، استفاده از این موتورها تمام مدل‌های کمپانی را در بر نمی‌گیرد و مدل‌هایی مانند فوکوس با موتور ۲ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی را نیز شاهد هستیم. این بدین معناست که هیجان و لذت رانندگی به طور کامل از فرمول فورد خارج نشده است.

2015 ford focus hatchback

فورد فوکوس با شتاب ۷/۹ ثانیه تا سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت، هرگز تهدیدی برای یک هل‌کت به‌شمار نمی‌رود. امّا در همین حال، ترکیب موتور ۲ لیتری با گیربکس ۵ دنده دستی عملکردی مناسب و منطبق با حال و هوای کابین و تنظیمات شاسی دارد. همچنین لازم به ذکر است که این زمان با مدل تیتانیوم با تجهیزات کامل و پکیج عملکرد به‌دست آمده است. این در حالی است که برای مدل ۲۰۱۲ از فورد فوکوس، زمان شتاب ۷/۳ ثانیه ثبت شده است.

منبع : caranddriver

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. هوندا فیت …. چقد قیمتش مناسبه! پوله ی پژو پارس سال تقریبا… ی خورده بیشتر ولی وقتی میاد تو کشور میره بالای ١٠٠ میلیون ب لطف دستای پشت پرده

    • همچین هم دست پشت پرده نیست.خوشگل جلو چشمامون میخورن.مشکل از مزدم خودمونه حتی نمی خوان به این چیزها اعتراض بکنن.حالا مسائل دیگه که خیلی مهم تر و حساس تر هستن پیش کش
      ۵۰درصد تعرفه و شماره گذاری و اسقاط خودرو و محیط زیست و وووو هست که میشه دو برابر قیمت جهانی