گران قیمت ترین خودروهای جهان

تهیه وسیله نقلیه مناسب یکی از چشم اندازهایی مهم برای زندگی است. اما جذابیت های این دنیای خاص زمانی شکل خاص به خود می گیرد که با در اختیار داشتن امکانات، ویژه ترین نمونه ها را برای خود انتخاب کنید. امروزه “خودرو” حتی خارج از کارخانه های تولید کننده به یک تخصص مبدل شده است.از بازسازی مدل های کلاسیک با آن شمایل مجذوب کننده گرفته تا تیونینگ نمونه ها استاندارد بازار، هر روز شاهد ارائه نمونه های اعجاب انگیزی هستیم. در این میان تولیداتی متمایز از سوی کارخانه های کوچک و بزرگ نیز رنگ و لعابی دیگر به دنیای خودرو می دهند. آثار هنری چون کوئینگ زگ، پاگانی، بوگاتی، لامبورگینی و … دست نیافتنی های جهان سرعت و قدرت هستند که هر کسی در رویاهای خود یک مدل ویژه را انتخاب می کند.
اخیرا وب سایت digitaltrends لیستی را منتشر کرده که در آن ۱۰ خودروی گران قیمت جهان معرفی شده است. در ادامه این مطلب با گجت نیوز همراه باشید تا شما را با گران قیمت ترین خودروهای حال حاظر جهان آشنا کنیم.

برای شفافیت موضوع، ما تنها خودروهای جدیدی که مجوز عبور از جاده‌های عمومی را دارند در نظر می‌گیریم و از کنار خودروهای کلاسیکی که پایشان به حراجی‌ها باز شده به‌آرامی گذشته‌ایم. همچنین از هر خانواده تنها یک نماینده آورده‌ایم، پس انتظار وجود ۱۰ مدل بوگاتی ویرون را نداشته باشید.خب اگر اسمتان بوفت، گیتس، استارک یا مک داک است، ثروتمندترین افرادی که در این کره خاکی زندگی می‌کنند، این مرکبان برای شماست سرورم! بعضی‌ها می‌گویند با پول نمی‌توان شادی را خرید، اما آن بعضی‌ها شاید بعد از دیدن این لیست نظرشان عوض شود.

نا گفته نماند ارزش خودروها بر اساس قیمت پایه در مدل استاندارد اعلام شده است.بدیهی است با افزوده شدن امکانات ویژه این قیمت ها نیز قابل تغییر است.

۱۰. Zenvo ST1 2

قیمت : ۱.۲ میلیون دلار

Zenvo-ST1

اولین خودروی لیست ما بیش از آن‌که ماشین باشد، حیوانی است که قلاده‌اش را دریده. زنوو اس تی ۱ موتور ۶٫۸ لیتری V8 خود را به سوپر شارژر و توربوشارژر مسلح نموده تا نیرویی خالص و دهشتناک متولد کند، اما دهشتناک به چه معناست؟ نظرتان درباره ۱٬۱۰۴ اسب نیرو و ۱٬۴۲۹ نیوتون –متر گشتاور چیست که مستقیم به محور عقب می‌روند؟

Zenvo-ST1-1

متأسفانه خودروی دانمارکی ما که قسمت عمده پیکره‌اش دست‌ساز است، از همان روزهای تولد درگیر جنگ‌های بسیاری شده. فصل ۲۱ مستند تخت گاز بود، دریکی از قسمت‌ها اس تی ۱ به پیست معروف برنامه رفت تا همه را به حیرت وادارد، اما مردم فقط شاهد ضعف‌های پیاپی، رکوردهای کند و آتش گرفتن موتور بودند. این هم نوعی سورپرایز شدن، منتهی از جهت منفی.

Zenvo-ST1-2

زنوو با ادعاهای تخت گاز مخالفت کرد و برنامه را متهم به پخش کردن کندترین دور فرزندش کرد. کمپانی آتش موتور را هم به ساعت‌ها رانندگی خشن بچه‌های تخت گاز نسبت داد. هرچه باشد، ظاهر زیبا و مرگبار و غرش قلبی که در سینه‌اش می‌تپد، به ما اجازه بیرون انداختنش از لیست را نمی‌دهد.

۹. Ferrari LaFerrari

قیمت : ۱.۴ میلیون دلار

Ferrari-LaFerrari

هایپرکار ۹۵۰ اسب بخاری سرچشمه اعتبار است، درست مانند نامش که به ایتالیایی می‌شود “فراری.” به‌عنوان اولین نیمه هیبریدی کمپانی، لافراری میزبان موتور ۶٫۳ لیتری V12 و یک موتور الکتریکی است. با کمک سیستم بازیابی انرژی جنبشی، رتبه نهم لیست ما تنها چند اسب از هزار اسبش را گم کرده و با ۹۰۰ نیوتون-متر گشتاور به خرد کردن آسفالت جاده‌ها کمربسته است.

Ferrari-LaFerrari-1

کمتر ماشینی به جذابیت او می‌رسد و حتی کمتر ماشینی سریع‌تر از لافراری شتاب می‌گیرد. با وزن خالص ۱٬۲۷۰ کیلویی، این هیولا صفر تا صد را زیر ۳ ثانیه پر می‌کند و قبل از اینکه عقربه ساعت به ۷ ثانیه برسد با ۲۰۰ کیلومتر سرعت می‌تازد. بد نیست بدانید اسب سرکش ایتالیایی تخت گاز ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد.

Ferrari-LaFerrari-2

تنها چیزی که از خود ماشین سریع‌تر است، مدت‌زمانی است که به فروش رفت، چون‌که قبل از اینکه شما بتوانید کلمه “وام بانکی ” را ادا کنید سندهای ۴۹۹ واحد از این ابر خودرو به نام صاحبانش خورد. البته فراری دست از سر لافراری برنداشته و برادری به نام FXX K را مخصوص پیست ساخته که بعداً به آن می‌پردازیم.

۸. Pagani Huayra

قیمت : ۱.۴ میلیون دلار

Pagani-Huayra

هوایرا به همان اندازه برای اسم عجیبش معروف است که برای نیروی عظیمش شناخته‌شده است. نامش را از نام خدای باد اینکاها گرفته‌اند، پس هوایرا به یاری موتور شش لیتری V12 خود که با دو توربوشارژر همراه شده، ۷۲۲ اسب تازه‌نفس و ۱٬۰۰۳ نیوتون-متر گشتاور را به خدمت می‌گیرد تا بر جاده‌ها خدایی کند.

Pagani-Huayra-1

سؤال اینکه تا چه اندازه سریع است؟ حاصل دسترنج پاگانی در ۱ دقیقه و ۱۳.۸ ثانیه پیست تخت گاز را پشت سر گذاشت یعنی حدود ۳ ثانیه سریع‌تر از بوگاتی ویرون سوپر اسپرت. حتی آریل اتم ۵۰۰ با آن ۵۰۰ اسبش حریف الهه بادها نشد. با درهای پروانه‌ای باورنکردنی و یکی از پیچیده‌ترین طراحی‌های فضای داخلی، هوایرا هیچ همزادی در جاده ندارد.

Pagani-Huayra-2

۷. Aston Martin One-77

قیمت : ۱.۴ میلیون دلار

Aston-Martin-One-77

تابه‌حال دقت کرده‌اید که چرا برچسب قیمت بیشتر این ابر ماشین‌ها ۱٫۴ میلیون دلار را نشان می‌دهد؟ خب شاید به این خاطر که نشستن پشت فرمان این نسخه محدود استون این‌قدر سرمایه طلب می‌کرد. گفتیم “می‌کرد” چراکه در این لحظه تمامی ۷۷ برادر به دست صاحبانشان رسیده‌اند. پس متأسفانه فرصت جیمز باند بازی با این خودرو را از دست داده‌اید.

Aston-Martin-One-77-1

و اما شک نکنید که این ماشین زیباترین کلاسیک لیست ماست؛ بدنه One-77 را بر شاسی فیبر کربنی بنانهاده‌اند، پیکره‌ای آلومینیمی و دست‌ساز که ظاهرش را پیچیده و تهاجمی‌تر می‌کند.

Aston-Martin-One-77-2

زیر کاپوت استون کمینگاه یک هیولاست. موتور V12 با ۷٫۳ لیتر ظرفیت توانایی ایجاد ۷۲۰ اسب بخار نیرو و ۷۵۰ نیوتون-متر گشتاور را دارا است، مقدار کمی نیست. این اعداد و ارقام One-77 را بدل به سریع‌ترین استون مارتینی می‌کنند که تاکنون قدم به جاده گذاشته، چراکه تخت گاز ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد و تنها در ۳٫۵ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۶. Koenigsegg One:1

قیمت : ۲ میلیون دلار

۲۰۱۵-Koenigsegg-One

با دو میلیون دلار خیلی چیزها می‌توان خرید – یک‌خانه خیلی خوب، تقریباً ۸۰ مزدا ام ایکس ۵ یا مگاکار سوئدی بالا. قطعاً یک شخص منطقی راه‌های بهتری برای خرج کردن پس‌انداز زندگی‌اش پیدا می‌کند، اما مگاکار ها به منطق لعنتی توجه نمی‌کنند، چون مگاکار هستند.

۲۰۱۵-Koenigsegg-One-1

One:1 را بر پایه آگرا R ساخته‌اند و نام شاعرانه‌اش را از نسبت یک‌به‌یک کیلوگرم به اسب بخار گرفته. این ابر خودرو ۱٬۳۴۰ کیلوگرمی ۱٬۳۴۰ اسب نیرومند در اسطبل دارد. بله این وسیله ۱٬۳۴۰ اسب بخار نیرو را رام کرده و دقیقاً به همین خاطر سقف سرعتش ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت است. دریک کلام این خودرو یکی از سریع‌ترین ابر خودروهای دنیاست و با هسته لانه‌زنبوری، مقدار زیادی فیبر کربن و ترمزهای سرامیکی یکی از پیشرفته‌ترین‌ها نیز هست.تنها شش عدد One:1 از کارخانه بیرون آمدند که در چشم برهم زدنی به فروش رفتند.

۲۰۱۵-Koenigsegg-One-2

۵. Ferrari F60 America

قیمت : ۲.۵ میلیون دلار

Ferrari-F60America

فراری برای گرامیداشت ۶۰ سالگی خود در آمریکای شمالی، ۶۰ واحد از این خودروی بسیار زیبا ساخت. با طرح خط و ستاره روی بدنه و صندلی‌هایی با پوشش پرچم آمریکا، F60 مناسب وطن‌پرستان ایالات‌متحده است. مایلید شکوه و عظمت F60 را بیشتر حس کنید؟ سقف پارچه‌ای خودرو را کنار بگذارید و از منظره لذت ببرید.

Ferrari-F60America-1

F60 را بر اساس F12 برلینتا ساخته‌اند، پس مشخصات فنی این دو باهم یکسان است؛ اما F12 را یک فیات پاندا فرض نکنید که ایتالیایی‌ها خودروی‌شان را با استناد بر آن ساخته‌اند. موتور ۶٫۲ لیتری V12 با ۷۴۰ اسب باشکوه، کافی است تا این ابر ماشین صفرتا صد را تنها در ۳٫۲ ثانیه پشت سر بگذارد. ابر ماشین پرچم نشان با گذشته‌های دور کمپانی گره‌خورده، چراکه ایتالیایی‌ها در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی نیز تعدادی خودروی خاص ساخته بودند.

Ferrari-F60America-2

۴. Mansory Vivere Bugatti Veyron

قیمت : ۳.۴ میلیون دلار

Mansory-Bugatti-Veyron-Vive

لیست ما هرگز بدون وجود نماینده‌ای از بوگاتی ویرون تنومند کامل نخواهد بود. ما این بار انگشتمان را به‌سوی Mansory Vivere edition نشانه رفتیم، چون‌که نه‌تنها یکی از پرسرعت‌ترین خودروهای دنیا بلکه یکی از گران‌قیمت‌ترین‌ها نیز هست.

Mansory-Bugatti-Veyron-Vi

جادوگران آلمانی منصوری، یک گرند اسپرت ویتِس را برداشتند و با بدنه‌ای از جنس فیبر کربن، پکیج اسپویلر جدید، چراغ‌های LED ارتقا یافته و جلوپنجره بازطراحی شده آراسته‌اش کردند. برای این‌که ویرون هنری‌تر شود، آن‌ها نقشه‌های تاریخی مسابقاتی چون Tagra Florio را با لیزر بر بدنه خودرو حک کردند. در ضمن سقف سرعت این ابر خودرو ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت است.

Mansory-Bugatti-Veyronn-Viv

۳. W Motors Lykan Hypersport

قیمت : ۳.۴ میلیون دلار

W-Motors-Lykan-Hypersport

شاید لیکان (لایکن) هایپراسپرت را از ایفای نقشش در بلاک باستر سریع و خشن ۷ به یاد داشته باشید، همان‌جایی که ابر ماشین بخت‌برگشته لبنانی با نه یکی، نه دوتا، بلکه سه آسمان‌خراش در دوبی تصادف کرد، سکانس برتــــر. این فرانچایز پر است از خودروهای نامتعارف و تقویت‌شده ولی در هفتمین قسمت این سری فیلم‌ها این هایپراسپرت بود که طرفدار جمع می‌کرد. البته فقط دومینیک تورتو و پل واکر مرحوم از این دریای قدرت لذت نبردند چراکه پلیس ابوظبی نیز لیکان را به خدمت گرفته است. اگرچه تنها کارایی این جواهر ۳٫۴ میلیونی موارد روابط عمومی و تشریفاتی است، اما ابر ماشین پرنده به مقامات اطمینان می‌دهد که هیچ تبهکاری به‌سادگی از دستش نگریزد.

W-Motors-Lykan-Hypersport-1

بیایید از استایل ماشین بگوییم: دو جواهر برای چراغ‌های جلو، درهای قیچی مانند و فضای داخلی که نقشه‌اش را از فضایی‌ها قرض گرفته‌اند. این ۴ چرخه شبیه خودرویی زره‌پوش از آینده است که قدرتی درخور ظاهرش دارد. در سینه اسپرت موتور flat-six با توربوی دوقلو می‌تپد که نیروی ۷۷۰ اسبی به همراه ۹۵۹ نیوتون-متر گشتاور ایجاد می‌کند. پدالش را ته بفشارید، صفر تا صد را تنها در ۲٫۸ ثانیه پر می‌کند و سقف سرعتش عدد ترسناک ۳۸۶ کیلومتر در ساعت است.

W-Motors-Lykan-Hypersport-2

۲. Lamborghini Veneno

قیمت : ۴.۵ میلیون دلار

Lamborghini-Veneno

این فرا ماشین ازهرجهتی خیره‌کننده است تا روز تولدش ندیده بودیم که یک سفینه فضایی در جاده‌های این کره خاکی مانور دهد. به‌سختی می‌توان باورش کرد. تنها چیزی که بیشتر از ظاهرش حواس انسان را پرت می‌کند، قیمتش است – ۴٫۵ میلیون دلار ناقابل.

Lamborghini-Veneno-1

وِنِنو سریع است و سریع بودن با این قیمت تعجبی هم ندارد. قلب ۶٫۵ لیتری V12 اش در هر دقیقه ۸٬۴۰۰ دور می‌زند تا ۷۴۰ اسب ایتالیایی و ۶۸۳ نیوتون-متر گشتاور را به چرخ‌ها تقدیم کند. ابر خودروی سمی ظرف ۲٫۹ ثانیه از صفر، به صد می‌رسد و سقف سرعتش ۳۵۵ کیلومتر بر ساعت است.

Lamborghini-Veneno-2

۱. Koenigsegg CCXR Trevita

قیمت : ۴.۸ میلیون دلار

Koenigsegg-CCXR-Trevita

کوئنیگزگ با سی‌سی‌ایکس‌آر ترویتا دومین حضورش در لیست را تضمین کرد، گزاف‌ترین خودرویی که حق عبور از کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر را دارد. این‌همه سکه برای چیست؟ بدون اغراق این خودرو به معنای واقعی کلمه با الماس پوشانده شده … و الماس هیچ‌گاه ارزان نبوده است.

Koenigsegg-CCXR-Trevita-1

برای پوشش بدنه خودرو، کمپانی سوئدی از فیبر کربن به همراه رزین آغشته به خاک الماس استفاده کرده است. روز هنگام زمانی که اشعه نورانی خورشید پیکره هیولا را لمس می‌کند، ترویتا مانند جواهری می‌درخشد. حتی قادر به تصور هزینه رنگ‌آمیزی این ابر خودرو هم نیستیم.

Koenigsegg-CCXR-Trevita-2

در میانه خودرو به معنای واقعی کلمه یک اژدها قرار داده‌اند. موتور ۴٫۸ لیتری V8 با سوپر شارژ دوگانه که ۱٬۰۰۴ اسب تنومند را دوشادوش ۱٬۰۸۰ نیوتون-متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌دهد. ترویتا در ۲٫۹ ثانیه به صد کیلومتر می‌رسد و تخت گاز بیش از ۴۱۰ واحد سرعت می‌گیرد. صاحب این ماشین برنده اول و آخر سبقت‌های بزرگراه است. مشخصات این ماشین چه ازنظر کارایی و چه ازنظر قیمت افسانه‌ای‌اند و تنها سه عدد از آن‌ها پا به جاده گذاشته‌اند.

و اما میهمانان ویژه این لیست :

Lamborghini Sesto Elemento

قیمت : ۲.۲ میلیون دلار

Lamborghini-Sesto-Elemen

این شما و این سستو المنتو. شاسی، بدنه، میل‌لنگ و سیستم تعلیق همه و همه از فیبر کربن ساخته‌شده‌اند و این یعنی شیطان ۵۷۰ اسب‌بخاری وزنی کمتر از یک هوندا فیت دارد (۹۹۹ کیلوگرم). کم کردن وزن یک هیولا نتیجه‌ای هولناک دارد.

Lamborghini-Sesto-Elemento-

صفر تا صد در ۲٫۵ ثانیه، شتابی که به موتور سیلکت های مسابقه‌ای تنه می‌زند و اگر فضای کافی در اختیارش قرار دهید بی‌معطلی به‌سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. با همچون شتابی نبود سرگرمی، ماساژور صندلی یا لوازم دست‌دوز را حس نخواهید کرد چراکه رسالت این خودرو تنها یک‌چیز است، سرعت. البته لامبورگینی لطف کرده و از تهویه هوا و استریو محرومش نساخته است.

Lamborghini-Sesto-Element

چرا در لیست ده‌تایی نبود؟ چون همانند FXX K که کمی پایین‌تر به آن می‌رسیم، المنتو را نیز در پیست زندانی کرده‌اند.

LaFerrari FXX K

قیمت : ۲.۷ میلیون دلار

Ferrari-FXX-K-2015

فراری لافراری که رتبه نهم لیست ما را به خود اختصاص داده بود، هیولایی است که تنها یک‌چیز دربندش کرده – قانون. استانداردهای انتشار گازهای گلخانه‌ای و تجهیزات ایمنی مانع بدل شدن او به یک خودروی نزدیک به عالی شده‌اند؛ بنابراین فراری ابر ماشین مخصوص پیست FXX K را ساخت که تنها باید به قوانین فیزیک جواب پس بدهد. نسخه “استاندارد” ماشین ۹۵۰ اسب نیرو در اختیار دارد که نسبت به ۱٬۰۳۵ اسب‌بخار FXX K کاهش پیداکرده است.

Ferrari-FXX-K-2015-1

همچنین تغییراتی در پیکره FXX K صورت داده‌اند که کشش رو به پایین را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد. در این لافراری از تایرهای سایبر پیرلی استفاده‌شده، تایرهایی پر از حس‌گر که داده‌های مربوط به هر متغیری را جمع‌آوری می‌کنند و به سیستم کنترل کشش و موتور خودرو می‌فرستند تا نیرو برای چسبندگی بیشتر تنظیم شود. تا وقتی‌که فراری هایپرکاری مخصوص جاده‌ها خلق کند، این نمونه خوبی از یک خودروی با کارایی بالاست.

Ferrari-FXX-K-2015-2

Maybach Exelero

قیمت : ۸ میلیون دلار !

Maybach-Exelero

با کیلومترها فاصله، اکسلرو گران‌قیمت‌ترین خودروی لیست ماست که به خاطر تک بودنش در ویژه‌ها حضور به هم رسانده. مایباخ سال ۲۰۰۴ متولدشده که این برچسب قیمتش را بیش‌ازپیش عجیب می‌کند.

Maybach-Exelero-1

با محاسبه نرخ تورم، قیمت امروز اکسلرو در بازار ایالات‌متحده حدود ۱۰٫۱ میلیون دلار (۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال) است که نزدیک به تولید ناخالص داخلی یک کشور جزیره‌ای کوچک است. مایباخ و پول به‌اندازه پراید و حلبی به هم نزدیک‌اند اما اکسلرو با ۷۰۰ اسب‌بخار، موتور V12 به همراه توربوی دوقلو و ۲٫۶ تن امکانات رفاهی سعی در توجیه قیمت فضایی خود دارد ولی منطق می‌گوید: این خودرو به طرز مسخره‌ای گران است.

Maybach-Exelero-2

منبع: digitaltrends

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

8 دیدگاه

 1. واو واقعا عالی بود فقط جای پرایدخالیه

 2. جای پیکان چرا خالیه ؟

 3. واقعا نمیدونم کسایی‌ که این ماشین‌ها رو سوار میشن با ما چه فرقی‌ دارن ؟ اگه اونا زندگی‌ می‌کنن ما چی‌ کار می‌کنیم ؟

  ممنون از سایت خوبتون .

 4. خدا فقیر رو آفریده فقط به ثروتمند به به بگه :Tears:
  ولی اگه فقیر تو این ماشینا رانندگی کنه میترکه :The-Incredible-Hulk:

 5. با سلام خدمت آقا عرفان

  واقعا دستتون درد نکنه
  لیستی وحشتناک از ماشین های وحشتناک

  ممنون

 6. مایباخ و پول به‌اندازه پراید و حلبی به هم نزدیک‌اند… :Approve: