سامسونگ اولین پخش‌کننده‌ی بلو-ری ۴K جهان را در IFA 2015 معرفی کرد

کمپانی سامسونگ ساعاتی پیش کنفرانس معرفی محصولات جدید خو در نمایشگاه IFA 2015 را برگزار کرد.این شرکت در این رویداد اولین پخش‌کننده‌ی بلو-ری UHD یا ۴K جهان را معرفی نمود.این دستگاه در مقایسه با پخش‌کننده‌های عادی بلو-ری به مراتب وضوح و کیفیت بالاتری ارایه می‌دهد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

در بلو-ری ۴K دقت تصویر ۴ برابر و دقت رنگ ۶۴ برابر دستگاه‌های بلو-ری عادی می‌شود. از این گذشته، این دستگاه می‌تواند کیفیت محتوای هر نوع دیسکی را افزایش داده تا دقت تصویر ۴K را در اختیار کاربر قرار دهد.

این فرمت تصویری که با نام ultra-high definition هم شناخته می‌شود در سطحی بالاتر از دیسک های بلو-ری عادی قرار دارد. انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی اولین دیسک‌ها و پخش‌کننده‌های این فرمت به فروش بروند؛ اما تا قبل از امروز هیچ یک از این دستگاه‌ها رسما رونمایی نشده بودند.

تمام شرکت‌های سازنده‌ی تلویزیون به سراغ تکنولوژی ۴K رفته‌اند تا دوباره مشتریان را به خرید تلویزیون ترغیب کنند. یکی از مهم‌ترین مشکلات تکنولوژی ۴K یا UHD این است که محتوای مناسب برای این دست از نمایشگرها وجود ندارد. عرضه‌ی یک دستگاه پخش‌کننده‌ی بلوری با قابلیت اجرای ویدیوهای UHD به حل مشکل محتوا کمک می‌کند.

در حال حاضر شبکه‌های استریم ویدیو در اینترنت مثل آمازون و نتفلیکس (Netflix) فیلم‌های ۴K استریم می‌کنند؛ اما کیفیت آنها به اندازه‌های دیسک‌های بلو-ری UHD بالا نیست.

نا گفته نماند که سامسونگ هنوز هیچ اشاره ای به قیمت و زمان عرضه این پلیر نکرده است.

منبع : Cnet

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*