عمر باتری آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس از زبان اپل

پیش از این انتظار می‌رفت اپل ظرفیت باتری در آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس را افزایش دهد، این در حالی است که نه تنها ظرفیت باتری در این دو گوشی بیش‌تر نشده بلکه آیفون ۶ اس در مقایسه با نسل قبلی ضعیف‌تر شده و ظرفیت باتری آیفون ۶ اس پلاس هم تغییری نکرده است.حلا اپل میزان عمر باتری این دو گوشی را در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سونی دقیقا بعد از معرفی آیفون‌های جدید اپل، از آن به‌عنوان یک ایده‌ی جدید برای تبلیغ و تمسخر اپل استفاده کرد. این شرکت در حساب کاربری خود در توییتر یک توییت منتشر کرد. سونی در این توییت در مورد میزان عمر باتری آیفون‌های جدید اپل از سیری سوال پرسیده است. برهمین اساس اپل بعد از این اتفاق باتری آیفون ۶s و ۶s پلاس را در شرایط مختلف مورد آزمایش قرار داده و نتایج آن را در وب‌سایت خود منتشر کرده است.

اپل در آیفون ۶ اس از یک باتری ۱۵۶۰ میلی آمپر ساعتی استفاده کرده که در مقایسه با ظرفیت ۱۸۱۰ میلی آمپر ساعتی در باتری آیفون ۶ ، مقداری ضعیف تر شده است.با این حال نتایج منتشر شده از تست باتری آیفون ۶ اس نشان می دهد با اینکه ظرفیت باتری این گوشی نسبت به نسل قبلی خود کمتر شده ، اما بهینه سازی های نرم افزاری و سخت افزاری در این گوشی ، همان مقدار طول عمر باتری را برای آن به ارمغان آورده است.

براساس این آزمایش‌ها باتری آیفون ۶s با یک‌بار شارژ امکان ۱۴ ساعت مکالمه را فراهم می‌کند. این شرکت در مرحله بعد میزان عمر باتری در زمان گشت و گذار در اینترنت را آزمایش کرده است؛ که براساس آن این دستگاه می‌تواند در حالت ۳G و ۴G تا ۱۰ ساعت و در حالت وای‌فای تا ۱۱ ساعت دوام داشته باشد. همچنین باتری این محصول با یک‌بار شارژ قابلیت نمایش فایل‌های ویدیویی با کیفیت HD را تا ۱۱ ساعت دارد. به‌گفته‌ی اپل کاربران آیفون ۶s با یکبار شارژ آن می‌توانند تا ۵۰ ساعت موسیقی گوش دهند. در نهایت اپل معتقد است باتری این گوشی در حالت آماده به‌کار (Standby) تا ۱۰ روز دوام دارد.

ظرفیت باتری آیفون ۶ اس پلاس اما نسبت به آیفون ۶ پلاس تغییری نداشته و همان ۲۹۱۵ میلی آمپر ساعت اعلام شده است. بر این اساس عمر باتری این گوشی در زمان مکالمه ۲۴ ساعت دوام دارد. همچنین باتری آیفون ۶s پلاس در زمان گشت و گذار در اینترنت در سه حالت ۳G، وای‌فای و ۴G تا ۱۲ ساعت روشن می‌ماند. کاربران این محصول با یکبار شارژ آن می‌توانند تا ۱۴ ساعت فیلم‌های ویدیویی با کیفیت HD را تماشا کنند. باتری آیفون ۶s پلاس اپل با یکبار شارژ قابلیت پخش ۸۰ ساعت موسیقی را دارد. همچنین به‌گفته‌ی اپل این دستگاه قادر است در حالت آماده به‌کار تا ۱۶ روز روشن بماند.

همچنین ببینید : مقایسه عمر باتری آیفون ۶S و آیفون ۶S پلاس با نسل های قبل

منبع: Phone Arena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*