ساخت یک دستگاه آیفون ۶ اس چقدر برای اپل هزینه بر می دارد؟

همانطور که در جریان هستید ، کمپانی اپل آخرین گوشی های هوشمند خود را با نام های آیفون ۶ اس ( iPhone 6s ) و آیفون ۶ اس پلاس ( iPhone 6s Plus ) معرفی کرده و هم اکنون در حال پیش فروش آنها می باشد.طبق روال معمول ، کارشناسان مختلفی در حال انجام انواع بررسی ها بر روی این دو تازه وارد اپلی هستند.اکنون کالبدشکافی آیفون ۶ اس قیمت تقطعات بکار رفته در این محصول را مشخص کرده است.فکر میکنید یک دستگاه آیفون ۶ اس چقدر برای اپل هزینه بر می دارد ؟

اپل در جریان کنفرانس خود قیمت مدل‌های مختلف این نسل از آیفون را اعلام کرد. مدل قرارداری آیفون ۶s با ظرفیت ۱۶ گیگابایت ۱۹۹ دلار، مدل ۶۴ گیگابایتی آن ۲۹۹ دلار و مدل ۱۲۸ گیگابایتی آن با قیمت ۳۹۹ دلار در بازار عرضه خواهد شد. منظور از مدل قراردادی این است که علاقه‌مندان برای خرید یک آیفون ۶s با ظرفیت ۱۶ گیگابایت باید ۱۹۹ دلار بپردازند و تا ۲ سال هم ماهانه مبلغی را به‌عنوان قسط پرداخت کنند. همچنین اپل مدل ۱۶ گیگابایتی آیفون ۶s پلاس را در حالت قراردادی ۲۹۹ دلار، مدل ۶۴ گیگابایتی آن را ۳۹۹ دلار و مدل ۱۲۸ گیگابایتی آن ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

حالا با کالبد شکافی آیفون ۶s مشخص شد که قیمت تمام شده برای این دستگاه تنها ۲۳۴ دلار است. قیمت چیپ‌ست A9 اپل که در این محصول به‌کار رفته ۲۵ دلار است. همچنین اپل برای خرید تراشه‌ی مخصوص ارتباطات رادیویی این دستگاه باید ۳۶ دلار هزینه کند. مجموعه‌ سنسورهای مورد استفاده در آیفون ۶s اپل ۲۲ دلار و حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی این دستگاه ۲۰ دلار قیمت دارد. این شرکت همچنین برای دیگر ماژول‌های مورد استفاده در آیفون ۶s که شامل دوربین، باتری و غیره باید ۷۳ دلار هزینه کند. قاب و کلید فیزیکی پنل جلویی این آیفون هم ۳۳ دلار قیمت دارد.

این در حالی است که آیفون های جدید هم اکنون با قیمت های زیر پیش فروش می گردند :

آیفون ۶ اس ( Apple iPhone 6s ) :

  • $۶۴۹ قیمت نهایی برای مدل ۱۶GB
  • $۷۴۹ قیمت نهایی برای مدل ۶۴GB
  • $۸۴۹ قیمت نهایی برای مدل ۱۲۸GB

آیفون ۶ اس پلاس ( Apple iPhone 6s Plus ) :

  • $۷۴۹ قیمت نهایی برای مدل ۱۶GB
  • $۸۴۹ قیمت نهایی برای مدل۶۴GB
  • $۹۴۹ قیمت نهایی برای مدل ۱۲۸GB

البته لازم به‌ذکر است که قیمت قطعات سخت‌افزاری به‌کار رفته در یک گوشی نمی‌تواند نشان‌دهنده‌ی تمام سرمایه‌گذاری‌های شرکت سازنده برای ساخت این محصول باشد. این بدان معنا است که شرکت سازنده برای طراحی و تولید یک محصول باید‌ هزینه‌هایی هم در بخش تحقیقات، توسعه، بازاریابی و تبلیغات را بپردازد.

منبع: eTeknix

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. سلام .یه سوال .چرا قیمتو اپل $۱۹۹ میگه بعد $۶۴۹ فروخته میشه یعنی چی؟چرا اینطوریه؟؟؟

  2. کاش همینکار رو واسه نوت ۵ و اس ۶ هم میکردن.
    ببینیم کدومشون نامرد! ترن.