معرفی فراری ۴۸۸ اسپایدر : اسب سرکش ایتالیایی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت

یکبار دیگر ، اسب سرکش ایتالیایی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت خودنمایی کرد.آخرین محصول کمپانی فراری ، ۴۸۸ اسپایدر نام دارد و قوی‌ترین V8 روبازی می باشد که این شرکت صاحب نام تاکنون ساخته است.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

برخلاف ۴۵۸ طراحی آن کاملاً در خانه یعنی مرکز طراحی اسب سلطنتی انجام‌شده است. بااین‌حال آشناییت نزدیک و دوری با آن دارد و این‌گونه به نظر می‌رسد که پختگی و گیرایی خارق‌العاده نسل پیشین با غالبی کمی آرام‌تر و لطیف‌تر آمده تا راه سرخ فِراری را ادامه دهد و بازهم افتخارات تازه‌ای کسب کند. جالب است بدانید تک‌تک اجزای بدنه نقش بخصوصی را در آئرودینامیک خودرو ایفا می‌کنند! بدین‌صورت هم جریان هوا در بهترین حالت از سطوح بدنه عبور می‌کند هم ورودی‌های هوا به‌خوبی تغذیه می‌شوند.

شاسی سبک و به‌اصطلاح فضایی (spaceframe) آن از ۱۱ آلیاژ متفاوت آلومینیومِ سری ۶۰۰۰ در مرکز اسکالیتی (Scaglietti) ساخته‌شده است و ازنظر استحکام و سختیِ پیچشی فرقی با نسخه کوپه ندارد. اهمیت این نکته را وقتی بهتر متوجه می‌شوید که نقش سقف ثابت کوپه را در یکپارچگی و استحکام بدنه به‌طور کامل درک کنید!

قلب این اسب بی‌سقف پیشرانه ۳.۹ لیتری توربو دوقلو است که ۶۶۱ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتون‌متر گشتاور (در ۳,۰۰۰ دور بر دقیقه) تولید می‌کند تا دستیابی از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۳ ثانیه و مرز ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۸.۷ ثانیه میسر شود و بیشینه سرعت به فراتر از ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت برسد. نکته قابل‌توجه و درعین‌حال تأمل‌برانگیز آن واکنش ۰.۸ ثانیه‌ایِ پدال گاز است که عملاً تأخیر توربو را جبران می‌کند!

ferrari-488-spider-(1)

۴۸۸ اسپایدر از همان سقفی بهره می‌برد که در مدل ۴۵۸ اسپایدر برای اولین بار در دنیا معرفی شد و حیرت همگان را برانگیخت. پادشاه مارانللو معتقد است سیستم ابداعی‌اش با ۲۵ کیلوگرم وزن کمتر، محافظت بهتر سرنشینان از فضای بیرون و قابلیت باز و بسته شدن تنها در ۱۴ ثانیه (حتی هنگام حرکت) نسبت به نمونه‌های سافت-تاپ (Soft-top) قدیمی برتری کامل دارد و بهترین گزینه برای سوپر خودروهای پیشرانه وسط-عقب این‌چنینی است.

آخرین نکته نیز ارائه رنگ بیرونی آبی مسابقه‌ای (Blu Corsa) توسط کمپانی و نیز گسترش سامانه اَپل کار پلِی (Apple Car Play) برای تمامی محصولات فِراری ازجمله همین ۴۸۸ اسپایدر است که IAA امسال میزبان آگهی آن خواهد بود.در ادامه تصاویر این خودرو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت را تماشا خواهید کرد :

منبع : autoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*