اپل در حال کار بر روی ساخت و توسعه‌ی چیپست A10 برای استفاده در آیفون ۷

با اینکه هنوز ۲ روز به آغاز فروش رسمی آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس اپل باقمی مانده است ، اطلاعات منتشر شده از طریق وبسایت چینی Wiebo  نشان می دهد که اپل پروژه طراحی و ساخت آیفون ۷ را آغاز کرده و اکنون درحال کار بر روی ساخت و توسعه‌ی چیپ ست A10 برای استفاده در این گوشی است.

پردازنده‌ی A9 اپل نسبت به چیپ ست A8، حدود ۷۰ درصد عملکرد پردازشی بهتر و قدرت گرافیکی ۹۰ درصد بیشتری دارد، اما هنوز هم یک پردازنده‌ی ۲ هسته ای محسوب میشود که نسبت به رقبایی مانند سامسونگ و کوالکام که از ۸ هسته استفاده میکنند، هسته های کمتری دارد. البته تعداد هسته به هیچ وجه نمیتواند سرعت بالاتر را تضمین کند و اگر اینطور بود، آیفون های جدید به جای پردازنده‌های سری A، از “یک انار” در نقش پردازنده بهره میبردند.

apple-a10

بدلیل بهینه بودن بسیار بالای سیستم عامل آی او اس، همین دو هسته نیز جوابگوی پردازش های بسیار بالا هستند و کاربران هیچ کمبودی را چه از نظر سرعت و چه از نظر پردازش گرافیکی حس نمیکنند. حال اینکه آیفون ۷ قرار است از پردازنده‌ی A10 اپل با شش هسته و قابلیت multi threading بهره ببرد، میتواند قدرت بسیار بالاتری را به کاربران اعطا کنند.

گفته میشود سامسونگ و TSMC، برخلاف گزارش های قبلی ، مشترکا مسئولیت ساخت چیپست های A10 اپل را برعهده خواهند داشت. همچنین قرار است از تکنولوژی ساخت چیپ های ۱۴ نانومتری در معماری این پردازنده استفاده شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا اپل از خیر چیپست های quad-core خواهد گذشت و پردازنده‌ی A10 را به طور مستقیم به ۶ هسته ارتقا خواهد داد؟

منبع : ۹to5mac

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. یا خدا ایفون عالی گل کاشتی
    من طرفتار هیچ برندی نیستم گوشیممxperia miniهست ولی با سامسونگ و اپل کار کردم اپل سامسونگ رو قورت داد
    ولی هرکی هرچی میخواد بره بخره به هر حال هرکی یه نظریه داره

  2. آیفون ۶هسته ای!!؟؟؟

    فکر کنم قیامت میشه