مایکروسافت بزودی بخش Settings را جایگزین کنترل پنل ویندوز ۱۰ خواهد کرد

ویندوز ۱۰ در کنار تمام ویژگی هایش، همچنان در حال تغییر و تحول و بهتر شده است. مایکروسافت تلاش می کند تا قسمت های بیش تری از ویندوز ۱۰ را به سمت سادگی و راحتی در استفاده ببرد تا دستگاه های بیش تری بتوانند از آن استفاده کنند.در همین راستا به تازگی خبر رسیده که مایکروسافت بزودی بخش Settings را جایگزین کنترل پنل ویندوز ۱۰ خواهد کرد.

امروز ویندوز ۱۰ دارای قسمت Settings خیلی بهتر و کارآمد تر است که دسترسی به تنظیمات پر استفاده را برای شما فراهم می آورد. حال می بینیم که همچنان همان کنترل پنل قدیمی شکل ویندوز هفتی ما نیز وجود دارد. قرار است که کنترل پنل به قسمت Settings منتقل شود و همین برنامه ی Settings نقش کنترل پنل را بازی خواهد کرد، البته با امکاناتی خیلی بیشتر از یک کنترل پنل معمولی، و دسترسی به قسمت های مختلف تنظیمات اساسی را نیز فراهم می کند.

مثالی از فراخوانی قسمتی از کنترل پنل در قسمت Settings

مثالی از فراخوانی قسمتی از کنترل پنل در قسمت Settings

با توجه به صحبت های Gabe Aul مسوول برنامه ی ویندوز اینسایدر شرکت مایکروسافت، و مدیر برنامه ریزی آنها Brandon LeBlanc، کنترل پنل به تدریج در حال برداشته شدن است (انتقال به قسمت Settings). در توییتر این اشخاص نوشته است:

به تدریج Settings جانشین کنترل پنل می شود. بعضی قسمت ها منتقل نمی شوند ولی دیگر نیازی به استفاده از کنترل پنل تا چند ماه آینده نخواهید داشت.داشتن دو قسمت برای دسترسی به تنظیمات اساسی به معنی پیچیدگی و اشغال دیسک زیاد است، یکی شدن آن ها بهتر است.

در این راستا یک سری سوالات جالب در توییتر پرسیده شده، از قبیل چگونه قسمت هایی از کنترل پنل که برای کنترل اپلیکیشن های دیگر است و توسط خود اپلیکیشن ها و دستگاه های خارجی متصل به کامپیوتر به کنترل پنل اضافه شده را جایگزین می کنید.

می دانیم که این قسمت ها هم نیاز به آدرس دهی مجدد دارند، البته تعداد زیادی از تنظیمات اساسی در کنترل پنل وجود دارد که آن را قدرتمند و منحصر به فرد کرده است. اما این ها دلایلی هستند که انتقال از کنترل پنل به Settings را زمان بر کرده اند. با توجه به پیشنهادات @billybobjoe2211’s در توییتر که نگه داشتن کنترل پنل را خوستار است اما فکر می کنیم جواب او ساده است، و آن این است که کنترل پنل یک برنامه ی ساخته شده برای ویندوز ۱۰ نیست و باید یا تغییر شکل دهد، و یا حذف شود.

تاریخ دقیق جایگزینی کنترل پنل و سپردن آن به قلب تاریخ هنوز مشخص نیست ولی به محض اطلاع رسانی شما عزیزان را بی خبر نمی گذاریم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هنوز هم به کنترل پنل تکیه دارید و خواستار حفظ آن هستید، یا ترجیح می دهید تنظیمات ویندوز را تنها در یک قسمت مشاهده کنید؟

منبع : winbeta

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*