روند نزولی فروش رایانه های شخصی همچنان ادامه دارد : ویندوز ۱۰ هم نتوانست کاری کند !

از زمانی که مایکروسافت خبر نسخه جدید و انقلابی سیستم عامل ویندوز یا همان ویندوز ۱۰ منتشر نمود ، بسیاری از کارشناسان امیدوار بودند که این سیستم عامل جدید بتواند جان تازه ای به بازار فروش کامپیوتر های شخصی ببخشد.اما ظاهرا ویندوز ۱۰ هم نتوانسته کاری کند.موسسه تحقیقاتی گارتنر در گزارشی به روند نزولی فروش رایانه های شخصی طی ماه های اخیر اشاره و عنوان کرد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ میلادی، تنها ۷۳.۷ میلیون دستگاه به فروش رفته است که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، بیانگر کاهش ۷.۷ درصدیست.

فروش کامپیوترهای شخصی و یا همان PCها در طی سال ها و ماه های اخیر روند نزولی را در پیش گرفتند و حتی عرضه ویندوز ۱۰ هم که سوت آغاز آن از سه ماهه سوم امسال به صدا درآمد، نتوانست رایانه های شخصی را از این سراشیبی کاهش فروش نجات دهد.اما در این بین، همچنان برخی از محققان نسبت به این نسخه از ویندوز و تاثیری که می تواند در افزایش فروش پی‌سی ها داشته باشد، امیدوارند و اعلام کردند که به طور قطع در سه ماهه چهارم این آمارها اینگونه باقی نخواهند ماند و شاهد افزایش فروش رایانه های شخصی خواهیم بود.

به گفته کارشناسان این مرکز تحقیقاتی، نتایج بدست آمده از بازار نشان می دهند که ۵۰ درصد از کاربران تمایل دارند تا در ماه های آتی، رایانه های شخصی خود را تعویض کرده و مدل جدیدتری را خریداری نمایند و با توجه به نزدیکی تعطیلات سال نوی میلادی، می توان انتظار داشت که شاهد افزایش فروش این دستگاه ها باشیم.

موسسه گارتنر فهرستی از شرکت های فعال در عرصه تولید رایانه های شخصی را به همراه میزان فروش آنها در سه ماهه سوم ۲۰۱۵ منتشر کرده است که در این بین کمپانی لنوو توانست با کسب ۲۰.۳ درصد از سهم بازار، در صدر این رده بندی جای گیرد.ناگفته نماند که در این آمار، PCها شامل رایانه های رومیزی ، نوت بوک ها و اولترا موبایل ها هستند.

computer-1 computer-2

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. اولترا موبایلها نوع خاصی از لپ تاپها بوده که دارای قلم هستند نه اینکه گوشی موبایل باشند. (تذکر در مورد ترجمه اشتباه خط آخر)