دارپا به دنبال نامرئی سازی پهبادها !

بر اساس گزارش های منتشر شده ، سازمان پروژه های پیشرفته تحقیقاتی دفاعی آمریکا ، دارپا (DARPA) در حال کار بر روی پروژه ای برای نامرئی سازی پهبادهاست ! هدف از این پروژه این است که پهپادها بتوانند پس از انجام ماموریت خود نامرئی شوند. این پروژه که ICARUS نام دارد، تلاش می کند پهپادها را به طور کامل از چشم غیر مسلح پنهان کند.

محققان دارپا با تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای نظامی و انجام عملیات نجات بوده و پس از زمان تعیین شده، نامرئی شود. هدف از این پروژه، ساخت پهپادی منحصر به‌فرد است که چهار ساعت پس از ارسال محموله یا ۳۰ دقیقه پیش از روشن شدن هوا از نظر غایب شود. این پهپاد باید قادر به حمل محموله ۱٫۳۶ کیلوگرمی تا ارتفاع تقریبی ۱۰ متری به سمت هدف از پیش ‌تعیین شده باشد.

همچنین پهپادهای نامرئی دارپا باید پس از رهاسازی از ارتفاع ۱۰ هزار و ۶۶۸ متری برای حداقل ۱۴۴ کیلومتر پرواز مستقیم داشته باشند و پهنای بال آنها بیشتر از سه متر نباشد.

DARPA پیش از این نیز موفق شده بود تجهیزات الکترونیکی تولید کند که پس از انجام ماموریت خود و به منظور از اینکه به دست دشمن نیافتند، به طور کامل و تا سطح مولکولی نابود می شدند.

DARPA اعلام کرده این پروژه را به دو فاز تقسیم کرده و به هر فاز، یک سال زمان تخصیص داده است. مجموع بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه، بالغ بر هشت میلیون دلار اعلام شده است. این سازمان همچنین اعلام کرده که در تاریخ ۱۵ اکتبر، گردهمایی را برای دریافت پیشنهادات شرکت های علاقه مند به همکاری در این طرح برگزار می کند.

منبع : gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*